Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > Warszawa. Uszkodził kilka samochodów i uciekał przed policją, zarządzono areszt
Patryk Przybyłowski
Patryk Przybyłowski 04.01.2022 08:42

Warszawa. Uszkodził kilka samochodów i uciekał przed policją, zarządzono areszt

pościg
Komenda Stołeczna Policji

Zapadła decyzja ws. 26-letniego Gruzina, który w czwartek 30 grudnia przeprowadził karkołomny rajd ulicami Warszawy. Decyzją sądu następne tygodnie spędzi on w policyjnym areszcie.

Do niebezpiecznych zdarzeń doszło w ubiegły czwartek. Tuż po 23:00 na policję wpłynęło zgłoszenie o kierowcy, który zdemolował kilka samochodów na Żoliborzu i udał się w kierunku Śródmieścia.

26-letni Gruzin kierujący peugeotem nic sobie nie robił z pościgu podjętego przez funkcjonariuszy. Z premedytacją ignorował czerwone światła, jechał pod prąd oraz wjeżdżał na chodnik, czym narażał na poważne konsekwencje zdrowotne oraz śmierć innych użytkowników dróg publicznych.

Ostatecznie kierowcę udało się zatrzymać na zbiegu alei Jerozolimskich z ulicą Sokołowskiego. Podczas zatrzymania mężczyzna odmówił badania alkomatem.

3 miesiące aresztu dla 26-latka

- Sprawą zajęli się policjanci z warszawskiej Ochoty, którzy w przedmiotowej sprawie zebrali materiał dowodowy pozwalający prokuratorowi postawić mężczyźnie łącznie 9 zarzutów, między innymi spowodowania katastrofy w ruchu lądowym oraz niestosowanie się do wydawanych przez policjantów sygnałów do zatrzymania - poinformował podkom. Karol Cebula z komendy na Ochocie.

Dowiedzieliśmy się również, że sąd przychylił się do wniosku prokuratury o zastosowanie środku izolacyjnego wobec 26-letniego obywatela Gruzji. Tym samym kolejne 3 miesiące spędzi on w policyjnym areszcie.

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami z Warszawy lub Mazowsza, koniecznie napisz do nas na adres [email protected]

Źródło: goniec.pl