Goniec.pl > Polska > Warszawa. Nożownik z Ursusa zatrzymany. Mężczyzna usłyszy zarzut usiłowania zabójstwa
Jakub Bujnik
Jakub Bujnik 29.12.2021 05:59

Warszawa. Nożownik z Ursusa zatrzymany. Mężczyzna usłyszy zarzut usiłowania zabójstwa

Ursus

- Mężczyzna został doprowadzony do prokuratury, gdzie słyszał zarzut usiłowania zabójstwa opisany w artykule 148 kodeksu karnego. Sąd przychylił się do wniosku prokuratora i zastosował wobec 28-latka areszt na okres trzech miesięcy - dodaje podkom. Karol Cebula.

Do ataku doszło na Ursusie przy sklepie spożywczym przy ulicy Posagu 7 Panien. Policjanci otrzymali zgłoszenie o godzinie 11.30. Z relacji świadków wynikało, że nieznany sprawca zaatakował pracownika sklepu. Poszkodowany 27-latek został przetransportowany do szpitala. Tam przeszedł operację. Jak informował podkom. Karol Cebula, dzień po napaści - jego stan po operacji się poprawił. <<<WIĘCEJ PRZECZYTASZ TUTAJ>>>

W poniedziałek, 13 grudnia, doszło do ataku nożownika na warszawskim Ursusie. Mężczyzna podjechał samochodem BMW pod sklep spożywczy, podbiegł do pracownika i zadał mu kilka ciosów nożem w klatkę piersiową. Napastnik uciekł z miejsca zdarzenia. Policja informuje o zatrzymaniu 28-latka przy wsparciu kontrterrorystów. Odpowie przed sądem za usiłowanie zabójstwa.

20 grudnia kryminalni otrzymali informację, że 28-latek podejrzany w sprawie, znajduje się prawdopodobnie w jednym z hosteli na terenie warszawskich Włoch. Policjanci niezwłocznie po otrzymaniu tej informacji udali się na miejsce, gdzie miał ukrywać się poszukiwany mężczyzna, celem rozpoznania. Jak informuje policja, po potwierdzeniu informacji oraz przy wsparciu Samodzielnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji 28-latek został zatrzymany.

- W wyniku szeroko zakrojonych działań, wykonaniu wielu czynności oraz ustaleń, policjanci już dwa dni później wytypowali mężczyznę odpowiedzialnego za tę zbrodnię - powiedział w rozmowie z Goniec.pl podkom. Karol Cebula z KRP III w Warszawie.

Poniżej prezentujemy zdjęcie z zatrzymania 28-latka:

Ursus nożownik

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami z Warszawy lub Mazowsza, koniecznie napisz do nas na adres [email protected]

Źródło: Goniec.pl