Goniec.pl

Wojciech Olkusnik/East News

Ujawniono zarobki Małgorzaty Sadurskiej. Na konto byłej szefowej Kancelarii Prezydenta trafiają miliony

23 Maja 2023

Autor tekstu:

Zuzanna Ptaszyńska

Małgorzata Sadurska, była szefowa Kancelarii Prezydenta Andrzeja Dudy, osiągnęła w ubiegłym roku najwyższe wynagrodzenie spośród wszystkich członków zarządu PZU. Wyniosło ono 2,05 mln zł. Łączne wynagrodzenia zarządu ubezpieczeniowego giganta w 2022 roku wyniosły 15,4 mln zł.

Kim jest Małgorzata Sadurska?

Małgorzata Sadurska, z wykształcenia prawniczka, jest politykiem związanym ze środowiskiem skupionym wokół ojca Tadeusza Rydzyka. W latach 2005-2015 była posłanką wybraną z list Prawa i Sprawiedliwości. Po wyborze Andrzeja Dudy na prezydenta, dołączyła do Kancelarii Prezydenta RP. W czerwcu 2017 roku objęła stanowisko w zarządzie PZU. Dodatkowo, w kwietniu ubiegłego roku Sadurska została mianowana dyrektorem w PZU Życie.

Michał Adamczyk, Wiadomości

Zaskakujące zakończenie "Wiadomości" TVP. Michał Adamczyk w ostatniej chwili wydał oświadczenie

CZYTAJ DALEJ

Kolosalne zarobki byłej szefowej Kancelarii Prezydenta

W ramach swoich obowiązków Małgorzata Sadurska odpowiadała w PZU za nadzór nad pionem współpracy z bankami oraz pionem klienta korporacyjnego. W 2022 roku była szefowa Kancelarii Prezydenta zarobiła 2,05 mln zł, co stanowi wzrost w porównaniu do 1,8 mln zł, które zarobiła rok wcześniej. Jej roczne zarobki oznaczają, że otrzymywała miesięcznie pensję w wysokości 171 tys. zł. Ponadto, jako część świadczeń niepieniężnych, otrzymała w ubiegłym roku dodatkowo 312 tys. zł.

Była bliska współpracowniczka prezydenta Andrzeja Dudy według ustaleń dziennikarzy Wirtualnej Polski w okresie 2017-2021 PZU zarobiła 6,954 mln zł. Łącznie z pensją za 2022 rok, jej wynagrodzenie przekroczyło już 9 mln. 

Jak na rynku radzi sobie PZU?

Zgodnie z raportem rocznym spółki, w 2022 roku członkom zarządu wypłacono część świadczeń wynikających z systemu zmiennego wynagradzania za lata 2017-2021. Jednak to nie koniec dodatkowych wypłat. W raporcie czytamy, że “wypłata pozostałej części premii za lata 2019-2022 może mieć miejsce w następnych okresach. Na poczet tych świadczeń Grupa PZU posiada zobowiązanie, którego łączna wysokość na 31 grudnia 2022 roku wyniosła 19 948 tys. zł”.

W 2022 roku Grupa PZU osiągnęła rekordowy poziom przypisu składki brutto, który wyniósł 26,7 mld zł, przekraczając tym samym wyznaczony cel strategiczny. Grupa uzyskała też większą dynamikę sprzedaży ubezpieczeń w porównaniu z poprzednim rokiem, przewyższając również wyniki całego rynku. Zysk netto Grupy PZU w 2022 roku wyniósł 3,374 mld zł.

Źródło: Wirtualna Polska

Komunia

Polka pokazała, co wyprawiało się na komunii. Lawina komentarzy

CZYTAJ DALEJ
Skazany Tomasz M.

Porwał i zabił 11-letniego Sebastiana. Wydało się, jak go traktują w więzieniu

CZYTAJ DALEJ

Tagi:

Podobne artykuły

Wiadomości

Dachowanie samochodu w Chojnicach. Ratownicy się tego nie spodziewali, zaskakujące sceny
Czytaj więcej >

Wiadomości

Opole. Splądrowali Żabkę na oczach obsługi. Policja szuka świadków
Czytaj więcej >

Wiadomości

Śląsk. Zaginęła 13-letnia Milena Magiera. Dziewczynka nie wzięła ze sobą nawet telefonu
Czytaj więcej >

Wiadomości

Łódzkie. Pożar składowiska z chemikaliami w Łaniętach. W akcji strażacy
Czytaj więcej >

Wiadomości

Lubuskie. Samochód uderzył w barierki i przekoziołkował na bok. 25-latek z Czech zginął na miejscu
Czytaj więcej >

Wiadomości

Warszawa. 74-latka potrącona przez nastolatki na hulajnodze
Czytaj więcej >
Zuzanna Ptaszyńska

Redaktor portalu Goniec.pl. Jestem doktorantką Uniwersytetu Warszawskiego w dyscyplinie nauki o polityce i administracji - stosunki międzynarodowe. Zarówno hobbystycznie, jak i naukowo zajmuję się Zjednoczonym Królestwem, interesuję się też historią popkultury oraz współczesnym kinem.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]