Goniec.pl
lech-walesa-uratowal-stopy

East News AFP

Lech Wałęsa po pobycie w szpitalu: "Było zdrowie i nie ma"

24 Sierpnia 2021

Autor tekstu:

Mateusz Sidorek

Udostępnij:

Lech Wałęsa udzielił wywiadu po wyjściu ze szpitala. Były prezydent Rzeczypospolitej Polski trafił do placówki medycznej w związku z powikłaniami po cukrzycy. Istniało realne ryzyko amputacji obu stóp działacza opozycji. Współzałożyciel „Solidarności” przyznał, że choć lekarzom udało się poprawić jego stan, to z wiekiem jego zdrowie zaczyna coraz bardziej szwankować.

Na łamach „Super Expressu” Lech Wałęsa mówi o swoim stanie: „Było zdrowie i go nie ma”. Były prezydent Rzeczypospolitej Polskiej kilka dni temu opuścił placówkę medyczną i wrócił do domu. Do szpitala trafił z powodu tzw. stopy cukrzycowej. Niedawno szef jego biura prosił o modlitwę za działacza opozycji.

wiadomosci wpadka

W "Wiadomościach" pomylili datę wybuchu II wojny światowej. Materiał szybko zdjęto

CZYTAJ DALEJ

Sytuacja Lecha Wałęsy wyglądała bardzo poważnie. Na jego nogach pojawiły się rany, które nie tylko nie chciały się goić, ale w dodatku zaczęły się pogłębiać. Biuro współzałożyciela „Solidarności” ujawniło, że pojawiło się realne zagrożenie dla jego obu kończyn, które mogły zostać amputowane.

Smutne wyznanie Lecha Wałęsy

Niedawno Lech Wałęsa zgodził się udzielić wywiadu „Super Expressowi”. Były prezydent Rzeczypospolitej Polskiej przyznał ze smutkiem, że z wiekiem jego stan zdrowia zaczyna się pogarszać. Dodał jednak, że nie zamierza się poddawać, choć nadal nie wiadomo, na jak długo lekarzom udało się uratować jego stopy.

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo

Było zdrowie i nie ma. Zbliżam się do osiemdziesiątki. Na parę dni się uratowałem, a co będzie dalej, to zobaczymy, jeśli chodzi o moje stopy. Na razie je ocaliłem. Jest opatrunek, przyglądamy się, co będzie dalej się z nimi działo. Spadają mi paznokcie u stóp po kolei. Jak się wszystko dobrze zagoi, to nie będę musiał ich obcinać, a to jest problem przecież z tym obcinaniem paznokci – zdradził.

Działacz opozycyjny ujawnił, że otrzymał propozycje pomocy od wielu różnych instytucji. Powiedział również, że nie zamierza usuwać się z życia publicznego i ma wiele planów. W najbliższą niedzielę były prezydent Rzeczypospolitej Polskiej ma pojawić się w Niemczech, gdzie czeka go wystąpienie.

– Może na kilka lat przedłużą moje bytowanie jeszcze. Na razie w najbliższą niedzielę będę w Niemczech, gdzie mam wystąpienie – wyjaśnił.

Lech Wałęsa o żonie i pobycie w szpitalu

Lech Wałęsa przyznał, że żona cały czas daje mu ogromne wsparcie. Nie ukrywał, że chciał jak najszybciej opuścić szpital. Nie jest żadną tajemnicą, że były prezydent nie znosi przebywać w placówkach medycznych i robi wszystko, by zostać z nich jak najszybciej wypisanym.

– Przysięgaliśmy sobie do grobowej deski. Tak, żona mnie wspierała, ale szybko opuściłem szpital. Bo ja nie lubię szpitali, uciekam na własne żądanie – zakończył.

Warto przypomnieć, że Lech Wałęsa we wrześniu 2021 roku będzie świętował swoje 78. urodziny. Laureat Pokojowej Nagrody Nobla mimo zaawansowanego wieku nadal angażuje się w sprawy społeczno-polityczne. W ostatnich latach czarna koszulka z napisem „konstytucja” stała się jego flagowym rekwizytem.

Niedawno pierwszy przewodniczący NSZZ „Solidarność” stanął w obronie Władysława Frasyniuka, którego kontrowersyjna wypowiedź dotycząca stojących na granicy polsko-białoruskiej żołnierzy Wojska Polskiego wywołała aferę w mediach. Były opozycjonista nazwał konkretną grupę wojskowych „śmieciami” oraz „watahą psów”. Lech Wałęsa pogratulował mu odwagi i przyznał rację.

Pamiętasz największe afery PiS? Przy siódmym pytaniu trudno uwierzyć, że politycy mogą być aż tak bezczelni

Pytanie 1 z 7

Ile Jacek Sasin wydał z publicznych pieniędzy na wybory kopertowe, które się nie odbyły?

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami ze swojego regionu, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@goniec.pl

Źródło: Super Express; Onet.pl

Mateusz Sidorek

Interesuję się literaturą, kinem europejskim oraz arthouse’owym i kulturą francuską w każdym wydaniu. Tworzyłem treści m.in. dla i-D Poland, Noizz, K MAG oraz Hiro.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@goniec.pl

Podobne artykuły

konferencja

Wiadomości

Posłowie Dariusz Joński i Michał Szczerba zostali wyproszeni z konferencji prasowej

Czytaj więcej >
tk

Wiadomości

Trybunał Konstytucyjny odroczył rozprawę w sprawie wyższości prawa unijnego nad krajowym

Czytaj więcej >
Andrzej Duda

Wiadomości

Andrzej Duda przed sesją ONZ pomylił prezydentów USA

Czytaj więcej >
fundacja pro prawo do życia

Wiadomości

Fundacja Pro - Prawo do życia złożyła w Sejmie projekt dotyczący całkowitego zakazu aborcji

Czytaj więcej >
poszukiwany mężczyzna

Wiadomości

Policja poszukuje mężczyzny ze zdjęcia. Jest podejrzany o pokazywanie nieletniej niestosownych treści

Czytaj więcej >

Wiadomości

Protest pod Trybunałem Konstytucyjnym. Trwa rozprawa o zbadanie zasady wyższości prawa unijnego nad krajowym

Czytaj więcej >