NASI DZIENNIKARZE
Janusz Schwertner
Mateusz Baczyński
Jakub Wątor
Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > Uciekł ze szpitala, może zachowywać się irracjonalnie. Policja wydała komunikat
Kacper Kulpicki
Kacper Kulpicki 24.09.2023 08:42

Uciekł ze szpitala, może zachowywać się irracjonalnie. Policja wydała komunikat

Poszukiwany Dawid I.
Facebook @Komenda Miejska Policji w Gdańsku

Policja poszukuje mężczyzny, który uciekł z jednego z gdańskich szpitali. 36-latek, według informacji organów ścigania, może zachowywać się irracjonalnie. Przewidują, że aktualnie znajduje się w którymś z miast na terenie Wielkopolski. Policja opublikowała szczegóły oraz zdjęcia poszukiwanego Dawida Iwaszkiewicza. Pomóc może każdy z nas.

Dawid Iwaszkiewicz poszukiwany przez policję

36-letni Dawid Iwaszkiewicz jest poszukiwany przez policjantów z komisariatu we Wrzeszczu. Jak informują, 21 września 2023 roku mężczyzna przebywał w szpitalu w Gdańsku, jednak nagle stamtąd uciekł. Nie udało się nawiązać z nim żadnego kontaktu.

Policja wszczęła zakrojone na szeroką skalę poszukiwania, zamieszczono rysopis zaginionego. Dawid Iwaszkiewicz mierzy 185 cm wzrostu i ma "średnią, atletyczną budowę ciała". Poszukiwany ma krótkie ciemne włosy, takiego samego odcienia oczy oraz nieznanego wzoru tatuaż na łydce. Jak Dawid Iwaszkiewicz był ubrany w chwili, gdy oddalił się ze szpitala w Gdańsku?

Skandal z udziałem księży. Biskup napisał list: "My, kapłani czujemy się zbici"

Rysopis zaginionego Dawida Iwaszkiewicza

Poszukiwany Dawid Iwaszkiewicz miał na sobie jasnoszary i przyległy do ciała T-shirt, dresowe czarne spodnie z trzema białymi paskami po bokach, buty sportowe w tym samym kolorze oraz przewieszoną przez biodro zieloną bluzę z jasnozielonymi plamami. 

Według policji zaginiony 36-latek podróżuje po Polsce i najprawdopodobniej przebywa w Wielkopolsce. Organy ścigania starają się go szybko odnaleźć, dlatego zamieszczono w sieci prośbę do obywateli.

Poszukiwany Dawid Iwaszkiewicz. Policja prosi o pomoc

- Osoby, które rozpoznają 36-latka ze zdjęcia, mają informacje na temat miejsca jego pobytu, proszone są o kontakt z policjantami z Komisariatu Policji III w Gdańsku przy ul. Białej 1a. Tel: 47 741 15 22 lub pod numerem alarmowym 112 - czytamy na profilu gdańskiej policji. 

Źródło: Policja