Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > Tragiczny wypadek pod Oławą. Nie żyje kierowca
Bartłomiej  Binaś
Bartłomiej Binaś 13.02.2024 22:42

Tragiczny wypadek pod Oławą. Nie żyje kierowca

wypadek
KP PSP w Oławie

Do tragicznego wypadku doszło we wtorek 13 lutego na drodze wojewódzkiej numer 455 między Oławą a miejscowością Stary Otok (woj. dolnośląskie). Dwa samochody osobowe zderzyły się ze sobą czołowo. Są ofiary śmiertelne.

Tragiczny wypadek pod Oławą

Do wypadku doszło około godziny 15.00 na trasie z Oławy do Jelcza-Laskowic, na wysokości miejscowości Stary Otok. Na prostym odcinku drogi dwa samochody osobowe zderzyły się ze sobą czołowo.

Według wstępnych ustaleń kierujący samochodem marki BMW podczas wyprzedzania zjechał na przeciwny pas ruchu i czołowo uderzył w prawidłowo jadącą toyotę. Siła uderzenia musiała być bardzo duża, ponieważ jeden z pojazdów wypadł z drogi na pobocze. Na miejscu pracowały wszystkie służby, w tym śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Zapytaliśmy Polaków, co myślą o budowie CPK. Zaskakujący wniosek

Nie żyje jedna osoba, drugi kierowca w stanie ciężkim

Niestety w wyniku zderzenia kierowca toyoty poniósł śmierć na miejscu, pomimo podjętej reanimacji. Drugi z uczestników wypadku, kierowca BMW w ciężkim stanie został przetransportowany śmigłowcem LPR do szpitala.

ZOBACZ: Wybuch gazu w Świnoujściu. Są ranni, zaroiło się od służb

W najbliższym czasie szczegółowe przyczyny i okoliczności wypadku zbada policja pod nadzorem prokuratury. Trasa, na której doszło do tragedii, została całkowicie zablokowana.

Niepokojące statystyki policji

Droga wojewódzka numer 455 zablokowana była do godziny 20.00. Policjanci kierowali samochody na trasę objazdową przez miejscowość Stary Górnik.

ZOBACZ: Są wyniki sekcji zwłok 10-latka z Wawrowa. Chłopiec nie miał szans

Zgodnie z policyjnymi statystykami tylko minionej dobry na polskich drogach doszło do 34 wypadków drogowych, w których zginęły 3 osoby. Kolejnych 37 zostało rannych. Mundurowi wciąż zatrzymują zatrważającą liczbę kierowców, którzy wsiadają za kółko po spożyciu alkoholu. Tylko wczoraj doszło do 350 takich interwencji.