Goniec.pl
Wypadek autobusu w Peru. 20 osób nie żyje

fot. pixabay.com/krzys16

Tragiczny wypadek autobusu w Peru. 20 ofiar śmiertelnych

13 Kwietnia 2021

Autor tekstu:

Patryk Korzec

Udostępnij:

W Peru doszło do tragicznego wypadku autobusu. Na miejscu zginęło 18 pasażerów, a kolejnych dwoje zmarło w drodze do szpitali. Jak poinformowały w poniedziałek miejscowe władze, rannych jest 14 osób.

Do wypadku doszło w poniedziałek rano, około godziny 7:00 czasu lokalnego w rejonie Palo Seco w Peru. Zgodnie z doniesieniami portalu informacyjnego Xinhuanet.com, pojazd firmy Fama Tours SA wpadł w poślizg, a następnie przewrócił się. 

Tragiczny wypadek autobusu w Peru

W wyniku zdarzenia 18 pasażerów zginęło na miejscu. Mimo szybkiej akcji służb ratunkowych i transportu osób poszkodowanych do okolicznych szpitali, dwoje kolejnych podróżnych zmarło w drodze. Media informują też o 14 rannych.

Nadzór Transportu Lądowego Ludzi, Ładunków i Towarów przekazał, że na miejsce wysłano służby ratunkowe z Centrum Zdrowia Chinchobamba. Oprócz nich pojawili się tam też funkcjonariusze Policji Państwowej. 

Autobus, który się wywrócił, realizował kursy między prowincjami, a felernego poranka wracał z regionów Huanchayllo i Parobamba.

Podróżnych miał przewieźć do Chimbote oraz Limy po tym, jak wzięli udział w niedzielnych wyborach parlamentarnych. O tych szczegółach poinformowała lokalna stacja radiowa, cytowana przez xinhuanet.com. 

Eksperci będą ustalać przyczyny wypadku

Jak wynika z nieoficjalnych komunikatów medialnych, przyczyny zdarzenia nadal ustalane są przed odpowiednie służby. Organy zajmujące się transportem w Peru opublikowały oświadczenie, w którym zapewniono, że eksperci pracować będą nad zebraniem wszystkich informacji niezbędnych do określenia okoliczności zdarzenia

Portal internetowy elperiodico.cat poinformował, że do tej pory rzekomo udało się ustalić tożsamość czternastu z osiemnastu ofiar śmiertelnych.

Potwierdzono, że wśród zmarłych są dwie osoby z jednej rodziny - ojciec oraz syn. Nie poinformowano jednak w jakim wieku byli. Zdjęcia z miejsca zdarzenia pojawiły się również w internecie. Zobaczyć je można m.in. na profilach CCTV+ oraz United News od India na Twitterze. 

Media w nieoficjalnych doniesieniach wskazują, że w regionie dzisiejszego wypadku często dochodzi do podobnych, tragicznych zdarzeń. Rzekomo może odpowiadać za nie m.in. zły stan techniczny pojazdów poruszających się po peruwiańskich drogach oraz zaniedbane drogi. Warto podkreślić jednak, że lokalne media nie skomentowały tych spekulacji. 

Warto zaznaczyć, że zgodnie z danymi Krajowej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, każdego roku w Peru na drogach ginie około 3000 osób w wyniku wypadków. Dużo więcej jest poszkodowanych w kolizjach, których liczbę szacuje się na ok. 55 tysięcy. 

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

  • Nie żyje Artur Tomala

  • Minister Czarnek: powrót dzieci do szkół nawet od 19 kwietnia

  • Naukowcy odkryli, kto może lżej przejść przez infekcję koronawirusem

Patryk Korzec

Zawodowo dziennikarz i copywriter, prywatnie podróżnik od lat zafascynowany zwiedzaniem świata autostopem oraz poznawaniem obcych kultur. Warsztat dziennikarski doskonalony m.in. w takich mediach jak Radio Sygnały, Nasze Miasto Opole, Muzyczny Horyzont, Pro Radio, Rock Radio w Grupie Radiowej Agory oraz Pikio.pl. Zamiłowanie do turystyki, połączone z pasją dziennikarską, zaowocowało zaangażowaniem w tworzenie portalu Turyści.pl. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@goniec.pl

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@goniec.pl

Podobne artykuły

koronawirus

Wiadomości

Prof. Krzysztof Tomasiewicz: "To początek czwartej fali, która potrwa przynajmniej dwa miesiące"

Czytaj więcej >
Monika Bawaj

Wiadomości

Tarnowskie Góry: Zaginęła 15-letnia Monika Bawaj. Policja prosi o pomoc

Czytaj więcej >
Dariusz Ś.

Wiadomości

Radny Nowoczesnej znęcał się nad żoną. Nie pójdzie do więzienia

Czytaj więcej >
policja

Wiadomości

Kontrowersyjny projekt zmian kar dla pijanych kierowców. W grze konfiskata pojazdu

Czytaj więcej >
Andrzej Duda

Wiadomości

Prezydent: rząd chciał, żeby stan wyjątkowy trwał trzy miesiące

Czytaj więcej >

Wiadomości

Poznań: Pomimo reanimacji zmarł 2,5-latek, który wypadł z okna

Czytaj więcej >