Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > Tragedia w Inowrocławiu. Na jaw wyszły nowe fakty ws. zabójstwa 10-latki
Dawid Szczurek
Dawid Szczurek 22.01.2023 11:51

Tragedia w Inowrocławiu. Na jaw wyszły nowe fakty ws. zabójstwa 10-latki

noc-ciemno-nocne-zdarzenie-swiatla-radiowoz-samochod-policja-podkarpacka (2)
policja podkarpacka

Do przerażającego zdarzenia doszło w minioną sobotę 21 stycznia w Inowrocławiu (woj. kujawsko-pomorskie). 52-letni mężczyzna, dzwoniąc na numer alarmowy 112, poinformował o tym, że zabił swoje dziecko. Po dotarciu na miejsce mundurowi zauważyli dziewczynkę, leżącą w kałuży krwi. Media donoszą, że mężczyzna był uczestnikiem "Kuchennych Rewolucji" prowadzonych przez Magdę Gessler.

Inowrocław. Zabójstwo 10-letniej Igi

Krwawy incydent miał miejsce około godziny 6 rano w bloku przy al. Niepodległości w Inowrocławiu. Policjanci, wezwani przez samego napastnika, docierając na miejsce zdarzenia, ujrzeli przerażający widok.

Wyważając drzwi do mieszkania, zauważyli zalane krwią, martwe dziecko. Jak poinformowali lokalni śledczy, wszystko wskazuje na to, że doszło do ataku nożem. Na ciele dziewczynki dostrzeżono rany kłute.

Dziewczynka zginęła w wyniku ran kłutych - przyznała prok. Agnieszka Adamska-Okońska, rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Bydgoszczy. Sprawca, który sam poinformował o dokonanym czynie, targnął się na życie, skacząc z czwartego piętra budynku. Przeżył upadek i w ciężkim stanie został przewieziony do szpitala, gdzie jeszcze w tym samym dniu zmarł.

- Mogę tylko potwierdzić, że prowadzimy sprawę zabójstwa 10-latki, czynności trwają, są prowadzone pod nadzorem prokuratora - informowała "Fakt" asp. szt. Izabella Drobniecka, rzeczniczka policji w Inowrocławiu.

Podłoże zabójstwa. Sprawcą najprawdopodobniej uczestnik "Kuchennych Rewolucji"

Na jaw wychodzą informacje o tym, że Aleksander M. miał być leczony psychiatrycznie. W kontakcie z dziećmi dał się jednak poznać jako troskliwy, ale przede wszystkim kochający ojciec.

– W piątek widziałem sąsiada z Igą, podwoził ją do szkoły, to było ich oczko w głowie ta Igunia – informował "Fakt" sąsiad mężczyzny. – To był normalny facet, opiekował się matką, która poważnie choruje na cukrzycę. Nie mogę w to uwierzyć... – podsumował.

Jak udało się ustalić "Faktowi", zabójca w 2022 roku, wraz z żoną brał udział w znanym, kulinarnym programie "Kuchenne Rewolucje". Do udziału w projekcie Magdy Gessler, przyczynić się miały problemy, prowadzonej przez małżeństwo pizzerii. Biznes przynosił straty i pojawiła się potrzeba pomocy fachowej ręki.

Już w trakcie kręcenia odcinka, pracownicy lokalu informowali o dość częstych kłótniach między właścicielami. Choć sama rewolucja się udała, a biznes zaczął dobrze prosperować, jak informuje dziennik, niedługo po emisji programu 52-latek wylądował w szpitalu. Wygląda na to, że już wtedy wzmożone kłopoty psychiczne mężczyzny dawały o sobie znać...

Jeśli szukasz pomocy - dzwoń pod te numery

W sytuacjach wymagających pomocy, w celu kontaktu ze specjalistami, należy zadzwonić pod następujące bezpłatne numery.

  • 116 111 - całodobowy telefon zaufania dla dzieci i młodzieży Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę,

  • 800 70 22 22 - całodobowy telefon dla osób dorosłych w kryzysie psychicznym,

  • 116 123 - całodobowy telefon zaufania dla osób dorosłych Polskiego Towarzystwa Psychologicznego,

  • 22 484 88 04 - telefon zaufania młodych Fundacji ITAKA,

  • 22 484 88 01 - antydepresyjny telefon zaufania Fundacji ITAKA,

  • 800 12 12 12 - dziecięcy telefon zaufania Rzecznika Praw Dziecka.

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

Źródło: fakt.pl

Zachęcamy do wsparcia zbiórki, której celem jest zakup 30 kamizelek kuloodpornych dla ukraińskich żołnierzy walczących na froncie. Każda wpłata ma fundamentalne znaczenie! Taka kamizelka bardzo często ratuje życie: nic nie zastąpi kamizelki, jeśli chodzi o skuteczną ochronę krytycznie ważnego obszaru, m.in. serca i płuc. 

Jeśli masz kamizelkę, postrzał może skończyć się tylko dużym siniakiem. Brak kamizelki w przypadku trafienia oznaczać może śmierć lub w najlepszym razie ciężką ranę, która angażuje wiele osób i duże pieniądze podczas ewakuacji, leczenia i rehabilitacji, bez gwarancji powrotu do pełnego zdrowia. Pomóżmy razem ocalić życie ukraińskich żołnierzy!