Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Społeczeństwo > Tragedia w Częstochowie. Zginęły na przejściu dla pieszych
Laura  Młodochowska
Laura Młodochowska 03.01.2024 22:37

Tragedia w Częstochowie. Zginęły na przejściu dla pieszych

auto samochód wypadek straż pożarna karetka
Facebook Policja Śląska

W Częstochowie doszło do tragicznego wypadku. Kierowca audi potrącił na przejściu dla pieszych dwie kobiety w wieku 33 i 45 lat. Medycy walczyli o ich życie, bezskutecznie. Policja apeluje o zachowanie szczególnej ostrożności w czasie zbliżania się do pasów.

Dwa przerażające wypadki w Częstochowie. Policja apeluje

Okoliczności tragedii opisała Policja Śląska na swoim profilu w mediach społecznościowych. Jak się okazuje, zaledwie godzinę wcześniej na al. Wolności doszło do wypadku o podobnej przyczynie. 25-letni kierowca ducato miał potrącić przechodzącego przez przejście dla pieszych 81-latka. Mężczyzna trafił do szpitala.

"Skandal nad skandale". Internauci grzmią po wtorkowym wydaniu "19:30" w TVP

Tragiczny wypadek w Częstochowie. Audi wjechała w dwie przechodzące przez pasy kobiety

Tego samego dnia, około godziny 17 doszło do kolejnej tragedii, w której ofiarami padły piesze. Do zdarzenia doszło na ul. Legionów na wysokości ul. Hallera, w kierunku na Srocko. Według wstępnych ustaleń policji 80-letni kierowca audi Q7 nie ustąpił pierwszeństwa i potrącił dwie kobiety przechodzące poprawnie przez oznakowane i oświetlone przejście dla pieszych.

Jak informuje Śląska Policja, ofiarami wypadku były kobiety w wieku 33 i 45 lat. Mimo podjętych przez medyków prób ich życia nie udało się uratować. W wyniku prowadzonych na miejscu procedur droga w kierunku na Brzyszów jest zablokowana.

Policyjny apel o ostrożność

Policja Śląska przypomniała zarówno kierowcom, jak i pieszym, dlaczego tak ważne jest zachowanie dodatkowej ostrożności w czasie zbliżania się do pasów, zwłaszcza w zimie i w nocy.

Uważajcie na drogach! Zachowajcie szczególną ostrożność na przejściach dla pieszych! W zimie szybko zapada zmrok. Często śliska nawierzchnia wydłuża drogę hamowania, a panujące warunki utrudniają widoczność. Kierowcy pamiętajcie, że pieszy jest niechronionym uczestnikiem ruchu drogowego i w zderzeniu z pędzącym samochodem prawie zawsze znajdzie się w tragicznym położeniu. Dlatego, szczególnie w miejscu wzmożonego ruchu pieszych, noga z gazu. Piesi pamiętajcie, że kierowcy mogą Was nie widzieć lub nie zdążyć wyhamować. Zawsze kierujcie się zasadą ograniczonego zaufania i noście odblaski. Przed wejściem na jezdnię upewnijcie się, że wszyscy kierujący Was dostrzegli i możecie bezpiecznie pokonać drogi.