Goniec.pl > Polska > Tragedia w lesie. Mężczyzna zginął na miejscu
Bartłomiej  Binaś
Bartłomiej Binaś 01.06.2023 15:17

Tragedia w lesie. Mężczyzna zginął na miejscu

wypadek
OSP Obryte

Policja w Pułtusku wyjaśnia przyczyny wypadku z udziałem 68-letniego motocyklisty. Mężczyzna zginął na miejscu wczoraj na drodze leśnej na trasie Obryte - Pułtusk. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący jednośladem nagle stracił panowanie nad motocyklem, zjechał na pobocze i uderzył w znak drogowy.

Śmiertelny wypadek w Pułtusku

Do zdarzenia doszło w środę 31 maja około godziny 12:00 w lesie pomiędzy Psarami a Popławami. 68-letni mężczyzna miał na prostej drodze stracić panowanie nad motocyklem i uderzyć w przydrożny znak. 

- W wyniku zdarzenia, kierujący poniósł śmierć na miejscu. Czynności wykonywane na miejscu zdarzenia odbywały się pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Pułtusku - przekazała sierż. Renata Soból. 

Według rzecznika KP PSP w Pułtusku st. kpt. Konrada Chrzanowskiego, to osoby postronne zauważyły pojazd leżący w rowie. Nie było jednak kierowcy. Mężczyznę znaleziono dopiero kilkadziesiąt metrów dalej. Był nieprzytomny, z licznymi ranami i obrażeniami głowy. Niestety, reanimacja, do jakiej przystąpili świadkowie, a następnie strażacy i ratownicy, nie przyniosła rezultatu – czytamy na portalu pultusk.news. 

Katarzyna Dowbor wyremontuje kolejny dom. Zaskakujące informacje

Prokuratura będzie wyjaśniać okoliczności wypadku

Dochodzenie w sprawie śmiertelnego wypadku prowadzi pułtuska policja pod nadzorem prokuratora. Wszczęto śledztwo, które ma dokładnie wyjaśnić wszelkie przyczyny zdarzenia.  Do godziny 16:00 wstrzymano pojazdy na trasie Pułtusk – Obryte. Policja kierowała ruchem, wskazując objazdy. 

Policja apeluje o ostrożność i rozwagę na drodze

Policjanci apelują do wszystkich kierujących o rozwagę i prawidłowe stosowanie się do przepisów ruchu drogowego. Jak zaznacza komenda policji w Pułtusku, warto pamiętać o tym, że motocykliści z powodu braku poduszki powietrznej oraz strefy zgniotu, narażeni są zdecydowanie bardziej na tragiczne konsekwencje.

- Ostrzegamy i apelujemy do motocyklistów o bezpieczną i rozważną jazdę, unikanie ryzykownych manewrów i prawidłowe wyprzedzanie. Szybka, ryzykowna jazda często kończy się śmiercią lub kalectwem! Warto też pamiętać, że motocykliści są niechronionymi uczestnikami ruchu drogowego. Nawet niegroźna dla kierowców stłuczka w przypadku, kiedy samochód zderza się z motocyklem, stanowi dla motocyklisty poważne zagrożenie. Motocykl nie ma po prostu strefy zgniotu ani poduszki powietrznej - czytamy na profilu pułtuskiej Policji.

Źródło: Policja Pułtusk/pultusk.news