Dla wielu może się to wydawać zaskakujące, ale generał Wojciech Jaruzelski nie spoczął na jednym cmentarzu razem ze swoją żoną Barbarą. Generał został pochowany na Powązkach Wojskowych w Warszawie, a jego żona na Starych Powązkach. Jej nagrobek zdobi napis, który wielu może nieco zaskoczyć.
13 grudnia 2022 roku przypada 41. rocznica wprowadzenia stanu wojennego. O decyzji władz Polaków poinformował generał Wojciech Jaruzelski, który wygłosił wówczas historyczne przemówienie. Jak dziś wygląda grób polityka?
Na antenie TVP 1 trwa widowisko "Po co nam Wolność" upamiętniające 40. rocznicę wprowadzenia stanu wojennego. Ku zaskoczeniu widzów na scenie nagle pojawił się Jacek Kurski, który zaczął recytować wiersz Zbigniewa Herberta. Następnie prezes Telewizji Polskiej wspomniał o "ikonie opozycji", która miała kilka dni temu złożyć "hołd" generałowi Wojciechowi Jaruzelskiemu, odpowiedzialnemu za wprowadzenie 13 grudnia 1981 roku stanu wojennego w Polsce.W widowisku "Po co nam Wolność - koncert w 40. rocznicę wprowadzenia stanu wojennego" udział wzięły gwiazdy polskiej sceny muzycznej. Widzowie mogli obejrzeć występy m.in. Katarzyny Cerekwickiej, Justyny Steczkowskiej, Katarzyny Moś oraz Janusza Radka.
13 grudnia 1981 roku generał Wojciech Jaruzelski ogłosił wprowadzenie stanu wojennego na terenie całej Polskiej Rzeczypospolitej Ludowej. Polityk zmarł w 2014 roku i został pochowany na Cmentarzu Wojskowym na Powązkach. Na jego nagrobku napisano jedynie kilka słów. Co ciekawe, wojskowy nie spoczął u boku żony.W 2021 roku mija 40 lat od wprowadzenia w Polsce stanu wojennego, w którego trakcie internowano łącznie 10 131 działaczy związanych z "Solidarnością", a życie straciło około 40 osób. O wprowadzeniu stanu nadzwyczajnego poinformowało najpierw Polskie Radio, które o godzinie 6:00 nadało przemówienie generała Wojciecha Jaruzelskiego.