Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Piłkarze

Piłkarze

Piłkarze osoby uprawiające piłkę nożną. Określenie stosowane mniej precyzyjne w przypadku sportowców uprawiającego futsal (piłkarze halowi, futsaliści), beach soccer (piłkarze plażowi), ręczną (piłkarze ręczni, szczypiorniści) czy wodną (piłkarze wodni, waterpoliści).

świeczki
08.01.2023 21:51 Najpierw Pele, teraz on. Nie żyje słynny brazylijski piłkarz, strzelał Polsce gole na mundialu

Były reprezentant Brazylii Roberto Dinamite, najlepszy strzelec w historii ligi brazylijskiej, zmarł w wieku 68 lat na raka jelit. W mistrzostwach kraju zdobył dla klubu z Rio de Janeiro, Vasco da Gama, 190 bramek. Był też jego prezesem, a także politykiem.

policja
24.12.2022 10:45 Wstrząsający finał klubowej wigilii. Piłkarze Stali Głowno pobili nastolatków

Głowno (woj. łódzkie). Bulwersujące zdarzenie po wigilii klubowej tamtejszego zespołu piłkarskiego Stal Głowno. Trzem piłkarzom najwidoczniej nazbyt udzielił się mundialowo-świąteczny klimat, ponieważ tuż po świątecznej imprezie pobili trzech nastolatków, bawiących się nieopodal, a także obcokrajowca, który stanął w ich obronie. O całym zajściu informuje portal lowiczanin.info.

Młody górnik zostawił kochającą żonę i osierocił dwoje dzieci.
17.12.2022 16:23 Sinisa Mihajlović nie żyje. Legendarny piłkarz miał zaledwie 53 lata

Nie żyje Sinisa Mihajlović, legendarny serbski piłkarz, do niedawna trener Bologna FC. Sportowiec odszedł w wieku 53 lat. Zmarł w związku z wieloletnią białaczką. Przyjaciele i rodzina wspominają zmarłego.

morawiecki
06.12.2022 19:59 Mateusz Morawiecki przerwał milczenie ws. 30 mln dla piłkarzy. Padła jasna deklaracja

Jest reakcja Mateusza Morawieckiego w kwestii głośnej, 30-milionowej premii dla polskich piłkarzy za wyjście z grupy na mundialu w Katarze. To właśnie premier miał obiecać gigantyczną kwotę naszym reprezentantom tuż przed wylotem na mistrzostwa świata. Doniesienia spotkały się z olbrzymią falą krytyki, a teraz skomentował je sam szef rządu. Co dokładnie oznajmił?

Robert Lewandowski
01.12.2022 11:15 Katar 2022. Światowe media bezlitośnie komentują mecz Polska-Argentyna. "Żenująca Polska", "haniebny awans"

Katar 2022. W środę wieczorem Polacy awansowali do 1/8 finału Mistrzostw Świata w piłce nożnej, ale uczynili to w najgorszym z możliwych stylów. Biało-czerwoni przegrali z Argentyną 0:2, nie pokazując na boisku praktycznie niczego oprócz zniechęcenia i chłodnej kalkulacji. Jedynym jasnym punktem był bramkarz, Wojciech Szczęsny, ale jego fantastyczne interwencje i tak nie uchroniły nas przed krytyką ze strony całego świata.

Wiadomo co z meczem Polska - Chile, PZPN wydało komunikat
12.11.2022 08:18 Wiadomo co z meczem Polska - Chile. PZPN wydało pilny komunikat

PZPN poinformowało, gdzie Robert Lewandowski i reszta kadry narodowej zmierzy się z reprezentacją Chile. Osoby, które kupiły bilet na widowisko zaplanowane na PGE Narodowym, otrzymają zwrot, gdyż sprzedaż będzie prowadzona od nowa. Stan techniczny Stadionu Narodowego skomentował w sobotę 11 listopada minister sportu. - Pęknięcie, o którym mówimy, powiększa się stosunkowo szybko w czasie - powiedział Kamil Bortniczuk.Mecz Polska - Chile nie zostanie rozegrany na PGE Narodowym z racji wykrycia wady konstrukcyjnej dachu, która realnie zagroziłaby życiu i zdrowiu piłkarzy, kibiców i pracowników Stadionu Narodowego.11 listopada wiadomość o wykryciu problemów z iglicą przekreśliła możliwość występu Roberta Lewandowskiego na murawie PGE Narodowego. PZPN w sobotę wieczorem poinformował, że wiadomo już, gdzie przeniesione zostanie starcie z reprezentacją Chile.

Nie żyje młody piłkarz Warty Sieradz. Mateusz Jaworski walczył ze złośliwym nowotworem. Zawodnik miał 23 lata.
10.10.2022 07:47 Nie żyje młody piłkarz Warty Sieradz. Mateusz Jaworski walczył ze złośliwym nowotworem. Miał 23 lata

W wieku 23 lat zmarł młody piłkarz Klubu Sportowego Warty Sieradz, Mateusz Jaworski. Zawodnik od ponad roku walczył ze złośliwym nowotworem, którym okazał się Mięsak Ewinga. Pomimo podjętego leczenia sportowiec odszedł w niedzielę nad ranem, o czym poinformowano na stronie internetowej drużyny.Informacje w tym artykule zostały zweryfikowane w trzech niezależnych źródłach.