Goniec.pl > Pgnig

Pgnig

rachunki za gaz
31.03.2023 09:33 Dostała rachunek z gaz, gdy na niego spojrzała, zamarła. Kwota całkowicie ją zaskoczyła

W czasie wojny za naszą wschodnią granica i rozpędzonej inflacji koszty utrzymania mieszkania nie należą do niskich, ale mówienie o pięciokrotnej podwyżce nigdy nie powinno mieć miejsca. Tymczasem czytelniczka portalu money.pl napisała do redakcji rozpaczliwą skargę, w której przyznała, że znalazła się właśnie w takim beznadziejnym położeniu. Podobne rozterki to zresztą nie tylko problem pani Anny, ale coraz większej rzeszy Polaków, postawionych w sytuacji bez wyjścia. Co na to sama spółka? I czy da się zapobiec energetycznemu patowi?

rachunek za gaz
04.03.2023 17:00 Emeryci dostali rachunek za gaz i prawie zemdleli. Nigdy tego nie spłacą

Spokojne małżeństwo seniorów z Piły (woj. wielkopolskie) w sierpniu ubiegłego roku otrzymało rachunek za gaz. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że należność wyniosła 46 tys. 281 zł 12 gr! Państwu Krzemińskim naliczono zużycie gazu na poziomie aż 19,5 tys. m3, podczas gdy rok wcześniej było tylko ponad 400 m3. Skąd taki odcczyt?

Flickr/Ivan Radic, https://creativecommons.org/licenses/by/2.0/
27.04.2022 08:46 Rosyjski gaz przestał płynąć do Polski. Minęła tzw. doba kontraktowa

W środę 27 kwietnia o godz. 8:00 rosyjski gaz przestał płynąć do Polski. Kilkadziesiąt minut temu minęła tzw. doba kontraktowa. Przerwanie dostaw ma związek z odrzuceniem przez PGNiG żądania Władimira Putina, aby za surowiec płacić w rublach.O wstrzymaniu dostaw rosyjskiego gazu spółka poinformowała we wtorek wieczorem. Premier Mateusz Morawiecki przekonywał, że Polska otrzymała "groźby" w sprawie zakręcenia kurka z gazem.