Pilna informacja od szefa polskiego MSZ Radosława Sikorskiego. Minister zaapelował do wszystkich obywateli Polski o natychmiastowe opuszczenie konkretnego kraju. Sytuacja jest niezwykle niebezpieczna.
Jeszcze przed rokiem można było śmiało stwierdzić, że arabscy turyści w Zakopanem są prawdziwymi ulubieńcami lokalnej społeczności - głównie przedsiębiorców. Wygląda jednak na to, że goście z Bliskiego Wschodu zaczynają zachodzić wszystkim za skórę.
W sieci pojawiło się nietypowe zdjęcie z Zakopanego. Główną bohaterką arabska turystka, która w przeciwieństwie do innych odwiedzających polskie góry, nie przestraszyła się panującej tego dnia pogody.
Libański Hezbollah w niedzielę 25 sierpnia nad ranem przekazał, że rozpoczął odwet na dużą skalę w kierunku Izraela w odpowiedzi na śmierć dowódcy wojskowego Fuada Szukra. Ministerstwo Obrony Izraela ogłosiło stan wyjątkowy w kraju. Z Libanu wystrzelono około 200 rakiet.
Według izraelskich mediów prezydent Joe Biden poprosił podczas rozmowy telefonicznej Benjamina Netanjahu, by Izrael nie odpowiadał na irański atak. Zdaniem Baraka Ravida amerykański przywódca miał przekazać, że sprzeciwia się izraelskiemu kontratakowi.
Ministerstwo Spraw Zagranicznych wydało komunikat, w którym ostrzega przed możliwą eskalacją konfliktu zbrojnego na Bliskim Wschodzie. Polacy podróżujący w tamtym regionie muszą koniecznie uważać.
W czwartek (06.04) na północy Izraela rozległy się syreny alarmowe w związku z rakietami wystrzelonymi z terytorium Libanu. Izraelskie media podają, że w kierunku tego kraju wystrzelono kilkadziesiąt rakiet. Izraelskie wojsko miało odpowiedzieć czołgowym ostrzałem dwóch libańskich miast leżących na południu tego kraju, niedaleko granicy. Powodem eskalacji konfliktu są m.in. działania izraelskich służb w meczecie Al-Aksa.
W czwartek 29 grudnia w Izraelu zaprzysiężony został nowy rząd Benjamina Netanjahu, który funkcję premiera obejmuje już po raz szósty. Tym razem jednak staje on na czele "najbardziej prawicowego rządu w historii", jak wskazują niektórzy eksperci. Izraelska opozycja, a także część społeczności międzynarodowej obawiają się, że polityka nowego rządu może zagrozić prawom mniejszości, doprowadzić do osłabienia standardów demokratycznych, a także eskalować sytuację z Palestyńczykami czy Iranem. Benjamin Netanjahu powraca na stanowisko premiera po 18 miesiącach, kiedy to utracił większość w izraelskim parlamencie i musiał odejść, a jednocześnie po piątych wyborach w ciągu zaledwie czterech lat. - Słyszę ciągłe lamenty opozycji o "końcu państwa", "końcu demokracji", posłowie opozycji, przegrane wybory to nie koniec demokracji - to jest istota demokracji - przekonywał nowy-stary premier Izraela podczas specjalnej sesji w izraelskim parlamencie.