Goniec.pl > Polska > Szczecin. Nowe fakty ws. agresywnego pacjenta, który zaatakował nożem personel szpitala
Agata Jaroszewska
Agata Jaroszewska 17.10.2022 12:45

Szczecin. Nowe fakty ws. agresywnego pacjenta, który zaatakował nożem personel szpitala

Szczecin: nowe fakty ws. ataku z nożem agresywnego pacjenta
(zdj. ilustracyjne) Unsplash.com/ Natanael Melchor

Koszmar w Szczecinie. W nocy z sobotę na niedzielę jeden z pacjentów tamtejszego szpitala wziął do ręki nóż i zaatakował lekarzy i pielęgniarki. Agresor zmarł, a jeden z medyków, który stanął na drodze napastnikowi, został niegroźnie ranny. W sprawie pojawiły się nowe fakty na temat powodów nagłej agresji mężczyzny.

Szpital w Szczecinie na długo zapamięta noc z 15 na 16 października. Pod osłoną nocy na jednym z oddziałów placówki przy ul. Sokołowskiego doszło do ataku z bronią w ręku.

Agresorem był pacjent, który trafił niedawno do szczecińskiego szpitala. Początkowo sprawa była pełna niewiadomych, ale jasne było, że doszło do sytuacji, która realnie zagroziła zdrowiu i życiu wielu osób.

Szczecin: pacjent chwycił za nóż

Mężczyzna, który z nożem w ręku zaatakował personel szpitala w Szczecinie, nie żyje. Pacjent siał postrach na oddziale torakochirurgicznym. Torakochirurgia, czyli inaczej chirurgia klatki piersiowej to dziedzina chirurgii zajmująca się leczeniem operacyjnym chorób, wad wrodzonych oraz urazów narządów klatki piersiowej, z wyłączeniem serca.

Kiedy mężczyzna trzymał w ręce nóż i terroryzował szczeciński szpital, na jego drodze stanął jeden z lekarzy obecnych wtedy na dyżurze. Medyk został ranny, ale obrażenia nie są poważne.

Agresor zginął. Nie był to jednak efekt ataku lekarza. U mężczyzny doszło do nagłego zatrzymania krążenia i nie udało się uratować jego życia. Prokuratura rejonowa Szczecin-Prawobrzeże wszczęła już śledztwo. Dotyczy ono zarówno ataku na lekarza, jak i śmierci pacjenta szpitala. W sprawie pojawiły się nowe, nieoficjalne wiadomości.

Pacjent zaatakował przez alkoholowe delirium?

Ludzie w różny sposób radzą sobie z wiadomościami o pogorszeniu stanu zdrowia. W przypadku agresywnego pacjenta ze Szczecina to nie sprzeciw wobec ciężkiej choroby, wywołał najprawdopodobniej napad agresji.

Jak podaje RMF FM, według nieoficjalnych ustaleń u pacjenta miało wystąpić alkoholowe delirium. Spowodowało ono napad szału, a co za tym idzie ataku z nożem na personel szpitala w Szczecinie.

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

Źródło: rmf fm