Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > Śmiertelne wypadki drogowe. W ciągu ostatniej doby kilka osób poniosło śmierć
Bartłomiej  Binaś
Bartłomiej Binaś 11.11.2023 10:19

Śmiertelne wypadki drogowe. W ciągu ostatniej doby kilka osób poniosło śmierć

wypadek
Policja Śląska

Minionej doby na polskich drogach doszło aż do 75 wypadków. Na Śląsku w zdarzeniach zginęły dwie osoby. Tylko wczoraj w tym regionie doszło do ponad 220 kolizji. Policja apeluje zarówno do kierowców, jak i pieszych.

Śmiertelne wypadki drogowe w województwie śląskim

Policja poinformowała w mediach społecznościowych, że minionej doby, 10 listopada doszło do 75 wypadków drogowych na polskich drogach. 9 osób poniosło śmierć, a 70 zostało rannych.

Tylko na Śląsku doszło do ponad 220 kolizji. W miejscowości Czeladź zmarł mężczyzna potrącony przez autobus miejski. - Po wykonaniu czynności na miejscu wypadku policjanci z Będzina ustalili, że to kierujący autobusem najechał na przechodzącego przez przejście dla pieszych mężczyznę w wieku około 75 lat, a nie, jak wcześniej wskazywali świadkowie, że pieszy wtargnął na jezdnię w miejscu niedozwolonym - poinformowała śląska policja w mediach społecznościowych.

Cała Polska mówi o emerytowanej nauczycielce. Jej życie właśnie się zmieniło

Niebezpiecznie na śląskich drogach. Dwie osoby zginęły minionej doby

Drugi śmiertelny wypadek minionej doby na Śląsku wydarzył się w miejscowości Istebna (pow. cieszyński.) Zderzyły się tam dwa samochody osobowe - poinformowała wieczorem 10 listopada Policja Śląska.

Policja przekazała, że z niewyjaśnionych przyczyn kierujący subaru zjechał na przeciwległy pas ruchu i zderzył się z audi. W wyniku zdarzenia zginął 71-letni mężczyzna. Po wypadku droga wojewódzka nr 943 była zablokowana.

Policja apeluje i ostrzega

Łącznie minionej doby na drogach w województwie śląskim było aż 222 kolizji drogowych i 5 wypadków. Służby apelują i informują o trudnych warunkach drogowych. - Kierowco! Uważaj na pieszych! Zwolnij przed przejściem! Piesi! Uważajcie na siebie! Noście odblaski i bądźcie widoczni na drodze! Zadbajcie o siebie po zmroku - apeluje Policja Śląska.

- Trudne warunki atmosferyczne i szybko zapadający zmrok nie ułatwiają poruszania się po drogach. Kierowca jadący z włączonymi światłami mijania może dostrzec pieszego z odległości około 25-30 metrów. Ale jeśli pieszy posiada na sobie odblaski, wówczas kierowca spostrzeże go już z odległości 130-150 metrów, co znacznie zwiększy jego bezpieczeństwo - podkreślają mundurowi w mediach społecznościowych.