Goniec.pl > Wiadomości > Skandaliczny komentarz Terleckiego po marszu opozycji. "Pogarda dla Polaków"
Kacper Kulpicki
Kacper Kulpicki 01.10.2023 15:46

Skandaliczny komentarz Terleckiego po marszu opozycji. "Pogarda dla Polaków"

Ryszard Terlecki
ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER / Twitter @RyszardTerlecki

Konwencja polityczna PiS i Marsz Miliona Serc zupełnie zdominowały przekaz medialny 1 października 2023 roku. Nie dziwi zatem, że także w sieci te wydarzenia były na bieżąco komentowane. Niestety, słowa Ryszarda Terleckiego nawiązujące do marszu opozycji nie spotkały się z pozytywnym odbiorem internautów. Padły mocne słowa.

Konwencja PiS to reakcja na Marsz Miliona Serc

Politycy PiS i lider opozycji, Donald Tusk, czynnie zabiegają o kolejne głosy, ponieważ  jest już jasne, że wyniki wyborów w dużej mierze będą zależały od tego, jak zalogują osoby niezdecydowane. Zarówno PiS, jak i KO to właśnie do nich skierowały swój przekaz podczas wystąpień na dwa tygodnie przed wyborami parlamentarnymi. 

Każde ugrupowanie nie chce zostać w tyle, dlatego 1 października rywalizacja skupiła się na tym, komu uda się zrobić większe show - czy będzie to Marsz Milionów Serc, na który stawiły się,ę tłumy warszawiaków, czy konwencja PiS zorganizowana w katowickim Spodku. Okazuje się, że Ryszard Terlecki z PiS już to wie, o czym poinformował w specjalnym wpisie w mediach społecznościowych. 

Jurek Owsiak na Marszu Miliona Serc. Nagle chwycił za mikrofon, tłum zaczął wiwatować

Marsz Miliona Serc. Komentarz Ryszarda Terleckiego

Ryszard Terlecki z PiS opublikował na platformie X zdjęcie ukazujące sporą widownię zgromadzoną na partyjnej konwencji. Nie ma wątpliwości, że takim kadrem chciał pokazać, że nie tylko w Warszawie zgromadziły się tysiące zdeklarowanych politycznie osób. 

- Dziś serce Polski bije w Katowicach, a nie na spędzie pustych serc w Warszawie - napisał polityk PiS, sarkastycznie nawiązując do Marszu Milionów Serc. Jak tę odważną opinię skomentowali internauci?

Konwencja PiS. Burza w sieci o słowach Ryszarda Terleckiego

Użytkownicy sieci z iście politycznym zacięciem odnosili się do wpisu Ryszarda Terleckiego. Wielu zarzuciło mu kłamstwo, manipulację i zaklinanie rzeczywistości, inni zaś zwracali uwagę na rzekomą butę i pogardę względem Polaków.

- Panie Ryszardzie, PiS ma poparcie ok. 30 proc. społeczeństwa. Jakim prawem obraża Pan pozostałe 70 proc.? Nie widział chyba Pan nigdy tłumu, róbcie tak dalej, a za 2 tygodnie płakać będziecie - czytamy w sekcji komentarzy.

- Serce to bije dziś w Warszawie, a nie w Katowicach. W Spodku było spotkanie milionerów PiS. To buta i arogancja, ludzie Wam pokażą, że mają tego dość - napisał kolejny rozdrażniony internauta.

- Nie możemy się doczekać, aż przegracie z tymi "pustymi sercami". To będzie Wasza porażka, ale nasze zwycięstwo - wtóruje mu inny użytkownik sieci. 

- Aktyw partyjny przerażony możliwością oderwania od koryta i rozliczenia 8 lat łupienia okradania Polaków, to nie serce Polski, to serce na 2 tygodnie przed zawałem. Serce wolności bije w Warszawie, a nie zamkniętym Spodku - grzmiał przeciwnik PiS.

- Pogarda dla Polaków odbije Wam się czkawką - skwitował niezadowolony wyborca. Waszym zdaniem Ryszard Terlecki w swoim krótkim wpisie rzeczywiście obraził tysiące Polaków, którzy w niedzielę wzięli udział w Marszu Milionów Serc?