Goniec.pl

(zdj. ilustracyjne) KM PSP Kalisz

Siedlce. Martwy 74-latek znaleziony w łazience. Służby nie mają wątpliwości co do przyczyny zgonu

26 Marca 2023

Autor tekstu:

Agata Jaroszewska

Tragiczny wieczór w Siedlcach. Zmarł 74-letni mężczyzna. Senior stracił przytomność, a jego wnuczka wezwała pomoc. Strażacy nie mieli wątpliwości, co doprowadziło do zgonu mężczyzny. Zadziałał tzw. cichy zabójca.

Wnuczka znalazła nieprzytomnego dziadka

Siedlce. W sobotni wieczór 25 marca strażacy i pogotowie otrzymali wezwanie do 74-letniego mężczyzny. Przy telefonie znajdowała się wnuczka seniora.

Wnuczka znalazła nieprzytomnego dziadka w łazience. Wiedziała, że liczy się każda sekunda. Do końca miała nadzieję, że uda się uratować 74-latka, ale ratownicy byli bezradni.

Nasz nowy dom

"Nasz nowy dom". Samotna matka dostała nie tylko remont. Pierwszy taki przypadek w historii programu

CZYTAJ DALEJ

Do mieszkania natychmiast ruszyła pomoc, było za późno

Tragiczny wieczór w mieszkaniu przy ul. Konopnickiej w Siedlcach to dramat, którego można było uniknąć. Co dokładnie stało się za zamkniętymi drzwiami mieszkania? 

- W łazience znaleziono nieprzytomnego 74-letniego mężczyznę. O zdarzeniu służby poinformowała jego wnuczka. Pomimo działań podjętych, zarówno przez strażaków, jak i zespół ratownictwa medycznego, nie udało się go uratować - poinformował Paweł Kulicki z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Siedlcach.

Strażak wyjaśnił, że przyczyna zgonu 74-latka nie jest tajemnicą. Nie ma również mowy o udziale osób trzecich. Śmierć seniora to efekt działania tzw. cichego zabójcy, który największe żniwo zbiera w czasie sezonu grzewczego zimą. Mowa o czadzie.

74-latek zatruł się czadem

Strażacy nie mieli wątpliwości, że 74-latek zatruł się czadem. Specjalistyczny sprzęt natychmiast wskazał, że łazienka, gdzie znaleziono mężczyznę, wypełniona była tlenkiem węgla.

- Źródłem był najprawdopodobniej piecyk ogrzewający wodę - wyjaśnił Paweł Kulicki. Czad jest bezwonny i bezbarwny, więc ofiary często nie są świadome, że znalazły się w śmiertelnym niebezpieczeństwie. Najczęstsze objawy zatrucia tlenkiem węgla to bóle i zawrotu głowy oraz duszność, senność, nudności i ogólne zmęczenie. 

Źródło: tvn24.pl

Zacznie się już w poniedziałek. Kolejki ustawią się do Biedronki, lepiej się spieszyć

Zacznie się już w poniedziałek. Kolejki ustawią się do Biedronki, lepiej się spieszyć

CZYTAJ DALEJ
Nie żyje Nicholas Lloyd Webber

Nie żyje syn znanego muzyka. Gwiazdor wydał łamiące serce oświadczenie

CZYTAJ DALEJ

Tagi:

Nie żyjeSiedlce

Podobne artykuły

Wiadomości

Łódzkie. Pożar składowiska z chemikaliami w Łaniętach. W akcji strażacy
Czytaj więcej >

Wiadomości

Lubuskie. Samochód uderzył w barierki i przekoziołkował na bok. 25-latek z Czech zginął na miejscu
Czytaj więcej >

Wiadomości

Warszawa. 74-latka potrącona przez nastolatki na hulajnodze
Czytaj więcej >

Wiadomości

18-letnia Pola zmarła w szpitalu, zaczęło się od zwykłej grypy. W akcji prokuratura
Czytaj więcej >

Świat

Rosja stawia warunki zakończenia wojny. Jest reakcja Kijowa
Czytaj więcej >

Świat

Nekrolog Alaksandra Łukaszenki obiega sieć. Klub się tłumaczy
Czytaj więcej >
Agata Jaroszewska

Redaktor portalu Goniec.pl. Studiowałam na Uniwersytecie Warszawskim oraz w Szkole Głównej Służby Pożarniczej. Interesuję się głównie problemami społecznymi oraz zagadnieniami związanymi z kulturą. W swojej pracy skupiam się na nagłaśnianiu ważnych i istotnych spraw w skali lokalnej, a do opisywanych spraw zawsze podchodzę bezstronnie. Moją pasją jest etnologia, szczególnie kwestie związane z kulturowym uwarunkowaniem społeczeństwa oraz dawne wierzenia. Szczególną uwagę przywiązuję do historii mówionej, gdzie nie ma jedynej i słusznej wersji wydarzeń historycznych. Przez trzy lata prowadziłam badania etnograficzne na terenie Ukrainy. Na Huculszczyźnie rozmawiałam ze świadkami historii na temat ich wspomnień o szkołach prowadzonych przez Polaków, czy prześladowaniu grekokatolików w czasie delegalizacji tego Kościoła na tamtejszych terenach.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]