Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > Siedlce. Martwy 74-latek znaleziony w łazience. Służby nie mają wątpliwości co do przyczyny zgonu
Agata Jaroszewska
Agata Jaroszewska 26.03.2023 13:00

Siedlce. Martwy 74-latek znaleziony w łazience. Służby nie mają wątpliwości co do przyczyny zgonu

Nie żyje 74-latek, nieprzytomnego seniora znalazła wnuczka
(zdj. ilustracyjne) KM PSP Kalisz

Tragiczny wieczór w Siedlcach. Zmarł 74-letni mężczyzna. Senior stracił przytomność, a jego wnuczka wezwała pomoc. Strażacy nie mieli wątpliwości, co doprowadziło do zgonu mężczyzny. Zadziałał tzw. cichy zabójca.

Wnuczka znalazła nieprzytomnego dziadka

Siedlce. W sobotni wieczór 25 marca strażacy i pogotowie otrzymali wezwanie do 74-letniego mężczyzny. Przy telefonie znajdowała się wnuczka seniora.

Wnuczka znalazła nieprzytomnego dziadka w łazience. Wiedziała, że liczy się każda sekunda. Do końca miała nadzieję, że uda się uratować 74-latka, ale ratownicy byli bezradni.

"Nasz nowy dom". Samotna matka dostała nie tylko remont. Pierwszy taki przypadek w historii programu

Do mieszkania natychmiast ruszyła pomoc, było za późno

Tragiczny wieczór w mieszkaniu przy ul. Konopnickiej w Siedlcach to dramat, którego można było uniknąć. Co dokładnie stało się za zamkniętymi drzwiami mieszkania? 

- W łazience znaleziono nieprzytomnego 74-letniego mężczyznę. O zdarzeniu służby poinformowała jego wnuczka. Pomimo działań podjętych, zarówno przez strażaków, jak i zespół ratownictwa medycznego, nie udało się go uratować - poinformował Paweł Kulicki z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Siedlcach.

Strażak wyjaśnił, że przyczyna zgonu 74-latka nie jest tajemnicą. Nie ma również mowy o udziale osób trzecich. Śmierć seniora to efekt działania tzw. cichego zabójcy, który największe żniwo zbiera w czasie sezonu grzewczego zimą. Mowa o czadzie.

74-latek zatruł się czadem

Strażacy nie mieli wątpliwości, że 74-latek zatruł się czadem. Specjalistyczny sprzęt natychmiast wskazał, że łazienka, gdzie znaleziono mężczyznę, wypełniona była tlenkiem węgla.

- Źródłem był najprawdopodobniej piecyk ogrzewający wodę - wyjaśnił Paweł Kulicki. Czad jest bezwonny i bezbarwny, więc ofiary często nie są świadome, że znalazły się w śmiertelnym niebezpieczeństwie. Najczęstsze objawy zatrucia tlenkiem węgla to bóle i zawrotu głowy oraz duszność, senność, nudności i ogólne zmęczenie. 

Źródło: tvn24.pl