Goniec.pl
Piotr Molecki/East News - zdjęcie ilustracyjne

Piotr Molecki/East News - zdjęcie ilustracyjne

Prezydencka minister stanęła w obronie Agaty Dudy

26 Października 2021

Autor tekstu:

Anna Dymarczyk

Udostępnij:

Bogna Janke, prezydencka ministerka, była gościnią Radia Zet. W czasie wywiadu tłumaczyła nieobecność Agaty Dudy na proteście "Matki na granicę", w którym wzięły udział dwie pierwsze damy - Jolanta Kwaśniewska i Anna Komorowska. Jak twierdziła Janke, Duda była mocno zajęta - musiała ze spotkania z finalistami Konkursu Chopinowskiego biec na wizytę w Kole Gospodyń Wiejskich.

Jak twierdziła Janke, Duda miała nie dostać zaproszenia na protest, a ponadto jest ostatnio bardzo zajęta. Użytkownicy Twittera nie wybaczyli jednak kwestii Koła Gospodyń Wiejskich, uznając te słowa za zniewagę dla powagi sprawy.

Kurtyka

Dymisja w rządzie Mateusza Morawieckiego

CZYTAJ DALEJ

Dlaczego Agata Duda nie pojawiła się na proteście? Powodem Koło Gospodyń Wiejskich

W sobotę odbył się protest "Matki na granicy", na którym pojawiły się również dwie pierwsze damy - Jolanta Kwaśniewska i Anna Komorowska. Ze względu na swój stan zdrowia udziału odmówiła Danuta Wałęsa, ale całą sobą poparła tę inicjatywę.

Jedyną prezydentową, która nie odpowiedziała na wezwanie, była Agata Duda. O brak jej udziału w protestach zapytano Bognę Janke w Radiu Zet.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

- Pani prezydentowa jest bardzo zajętą osobą. Przed spotkaniem z Kołami Gospodyń Wiejskich miała spotkanie z finalistami Konkursu Chopinowskiego. Byłam świadkiem, jak wybiegła z Sali Kolumnowej i mówi: muszę się spieszyć, bo mam spotkanie z Kołami Gospodyń - tłumaczyła ministerka.

Jej słowa okazały się niezbyt fortunne. Niedługo potem na Twitterze rozgorzała wielka dyskusja, w której internauci nie kryli zdumienia związanego z priorytetami pierwszej damy.

- Są rzeczy ważne i ważniejsze. Np. spotkanie Koła Gospodyń jest dla niektórych ważniejsze od życia dzieci w lasach na granicy... Kwestia priorytetów - brzmiała odpowiedź na wpis dziennikarki Renaty Grochal, która sama określiła przewrotnie działania Dudy jako "bohaterstwo".

Bogna Janke wybuchła

Prezydencka ministerka postanowiła jednak odpowiedzieć na przykre komentarze w kierunku Agaty Dudy, które pojawiły się po jej wystąpieniu.

- Wylewa się hejt za to, że wspomniałem w Radiu Zet, iż Pierwsza Dama spotyka się z Kołami Gospodyń Wiejskich. Niebywałe, ile w tym pogardy dla ludzi ze wsi. Koła to 10 tys. (!) organizacji, które integrują lokalne społeczności - pisała na Twitterze Janke.

- O tym też mówiłam, ale to nie jest cytowane: pomaga dzieciom, niepełnosprawnym, ubogim, seniorom, kombatantom, promuje czytelnictwo, pomagała potrzebującym w czasie lockdownu. Nie opowiada o tym w mediach, tylko po prostu to robi - kontynuowała.

Internauci szybko jednak odpowiedzieli na jej zarzuty.

- Ja panią pocieszę. Nikt nie nabija się z Kół Gospodyń, tylko z pani i Agaty, którą pani dziś ośmieszyła. Pozdrawiam - oznajmił jeden z komentujących.

Agata Duda raczej nie pojawiłaby się na granicy

Jak twierdziła Janke, prezydentowa nie otrzymała również zaproszenia do wzięcia udziału w proteście. Czy jednak gdyby je otrzymała, pojechałaby na granicę?

- Pytanie, czy to jest w takiej chwili konieczne, by tam pojechała. Mamy stan wyjątkowy na granicy - odpowiedziała ministerka.

Jesteś mądrzejszy od 5-klasisty? 10 pytań z podstawówki, na których wyłoży się większość dorosłych

Pytanie 1 z 10

Który przypadek odpowiada na pytania "komu? czemu?"

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami ze swojego regionu, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@goniec.pl

Źródło: natemat.pl

Anna DymarczykAutor

Studentka historii, naukowo zajmująca się historią Żydów w Polsce i muzealnictwem. Prywatnie zaangażowana w polski fandom fantastyczny. Bliskie są jej kwestie polskiej edukacji, mniejszości oraz nierówności społecznych.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: anna.dymarczyk@goniec.pl

Podobne artykuły

Jarosław Kaczyński

Wiadomości

Jarosław Kaczyński o Niemczech: "Chcą budowy IV Rzeszy"

Czytaj więcej >
policja

Wiadomości

Wejherowo: Nie żyje 6-latka potrącona na przejściu dla pieszych

Czytaj więcej >
wichury

Wiadomości

Niż "Daniel" przechodzi nad Polską. Uwaga na silny wiatr i połamane drzewa

Czytaj więcej >
(screen) Onet

Wiadomości

Rafał Trzaskowski przemawia w Kongresie Stanów Zjednoczonych

Czytaj więcej >
Awantura w Sejmie

Wiadomości

Obywatelski projekt "Stop Aborcji" odrzucony przez Sejm

Czytaj więcej >
Pawel Wodzynski/East News

Wiadomości

Była posłanka PO zatrzymana przez CBA. Składała fałszywe oświadczenia mająkowe

Czytaj więcej >