Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > Ponad 300 pasażerów ewakuowanych z pociągu Intercity. Nie żyje młody mężczyzna
Jan Jałowczyk
Jan Jałowczyk 22.05.2023 15:29

Ponad 300 pasażerów ewakuowanych z pociągu Intercity. Nie żyje młody mężczyzna

pociąg
Policja Podkarpacka/ OSP Konin (zdjęcie ilustracyjne)

Tragiczne wieści z województwa łódzkiego. W niedzielę, 21 maja wieczorem zgierskie służby zostały postawione na nogi w związku z dramatycznymi doniesieniami o potrąceniu człowieka przez pociąg. Mężczyzna w wieku około 20-30 lat z niewyjaśnionych przyczyn znalazł się na torach. W zderzeniu z pociągiem Intercity nie miał najmniejszych szans. Służby ewakuowały ponad 300 pasażerów.

Tragedia na torach w woj. łódzkim

Do tragedii doszło w niedzielę, 21 maja tuż przed godziną 20. Kursujący na trasie Poznań-Kraków, pociąg Intercity śmiertelnie potrącił mężczyznę w wieku około 20-30 lat. Dramatyczne zdarzenie miało miejsce na odcinku Jedlicze-Grotniki (gm. Zgierz, woj. łódzkie). Na miejscu pilnie pojawiły się policja, zespół pogotowia ratunkowego, a także kilka zastępów lokalnej straży pożarnej. 

W poniedziałek do Biedronki ustawią się kolejki. Kultowy produkt znowu w sprzedaży

320 pasażerów ewakuowanych

Na ten moment nie wiadomo, w jaki sposób i dlaczego młody mężczyzna znalazł się na torach. W momencie tragedii pociągiem relacji Poznań-Kraków podróżowało około 320 osób. Dla pasażerów został podstawiony drugi pociąg.

Służby ustalają okoliczności tragedii

Na ten moment nie są znane przyczyny tragedii. Policja pod nadzorem prokuratora bada wszystkie okoliczności. W tym celu mają być przeglądane nagrania z monitoringu. Jedną z hipotez, którą miejscowe służby będą brały pod uwagę, jest samobójstwo. 

Źródło: ezg24.net/ FB