Goniec.pl
Policja: zatrzymanie pastora w Kanadzie

Facebook_Artur_Pawłowski

Polski duchowny zatrzymany przez policję w Calgary

9 Maja 2021

Autor tekstu:

Damian Witoń

Udostępnij:

Polski duchowny zatrzymany przez policję za granicą. Został powalony na ziemię i skuty w kajdanki. Funkcjonariusze zastosowali wobec niego środki przymusu bezpośredniego, ponieważ zorganizował nielegalne zebranie wiernych, a także łamał obowiązujące obostrzenia.

Polski pastor Artur Pawłowski został zatrzymany w kanadyjskim mieście Calgary. Funkcjonariusze najpierw go obezwładnili, a następnie zakuli w kajdanki. Mężczyzna usłyszał zarzuty zorganizowania nielegalnego zgromadzenia wiernych oraz nakłaniania ich do udziału w nim.

O duchownym było głośno w czasie Wielkanocy, kiedy to wyrzucił funkcjonariuszy policji ze swojego kościoła. Tym razem policja była już wobec niego bezwzględna. 

Polski pastor aresztowany w Kanadzie. Grożą mu poważne konsekwencje 

Lokalna gazeta "Calgary Herald" poinformowała, że polski duchowny został zatrzymany po tym, jak zorganizował nielegalne zgromadzenie dla wiernych, na którym łamano obostrzenia wprowadzone przez kanadyjski rząd w celu walki z epidemią koronawirusa. Funkcjonariusze zatrzymali pastora Artura Pawłowskiego razem z jego bratem, który również usłyszał zarzuty.

Pastor Pawłowski zamieścił w sieci nagranie, na którym pokazał moment, gdy jego samochód zostaje zatrzymany przez policję na pobliskiej autostradzie, a on sam zakuty w kajdanki i zawleczony do radiowozu. Filmik zamieszczamy poniżej.

[EMBED-243]

Miasto Calgary znajduje się w kanadyjskiej prowincji Alberta, która zmaga się ostatnio z nową falą zachorowań na koronawirusa, mimo iż sytuacja w całym kraju znacznie się poprawiła. W związku z tym władze zaostrzyły tam restrykcje, aby przeciwdziałać niepokojącej sytuacji lokalnej.

Nie spodobało się to części mieszkańców, którzy organizują protesty i nagminnie łamią zasady. Jednym z nich jest właśnie pastor Artur Pawłowski, o którym głośno było już przed zatrzymaniem.

Gdy wierni obchodzili Wielkanoc, tłumnie gromadząc się w kościele polskiego duchownego, na miejscu zjawiła się policja, która chciała opanować sytuację. 

Pastor nie chciał jednak z nią współpracować. Co więcej, postanowił wyrzucić funkcjonariuszy ze świątyni, wyzywając ich od "nazistów" i "gestapo". 

  • Zenek Martyniuk w żałobie. Stracił teściową

  • Ministerstwo zdrowia potwierdziło pierwszy przywilej dla zaszczepionych

  • Widz obraził dziennikarzy TVP Info

Podobne artykuły

Abp Gądecki przeprosił za molestowania w kościele

Wiadomości

Gądecki zaczął przepraszać. Padły słowa o molestowaniu nieletnich

Czytaj więcej >
Lekarz ostrzegł rodziców

Wiadomości

Bardzo niepokojące objawy u dzieci, wcześniej ich nie było. Lekarz ostrzega rodziców

Czytaj więcej >
Parada Równości

Wiadomości

O 15:00 wyruszy Parada Równości w Warszawie. Duże utrudnienia w centrum miasta

Czytaj więcej >
Nie żyje Lucinda Riley

Wiadomości

Polki pokochały jej twórczość. Lucinda Riley zmarła w wieku 55 lat po wieloletniej chorobie

Czytaj więcej >

Wiadomości

Aleksander Kwaśniewski boi się meczu Polska:Hiszpania. Skomentował formę drużyny

Czytaj więcej >
Nie żyje 3-letnia Zuzia z Torunia

Wiadomości

Cała Polska trzymała za nią kciuki. Zuzia zmarła po kilkunastu dniach w szpitalu

Czytaj więcej >