Goniec.pl
Poszukiwania nastolatków

Marcin Maludy, rzecznik Lubuskiej Policji

Policja właśnie potwierdziła: ciało wyłowione z Odry to 15-letni Marek

16 Maja 2021

Autor tekstu:

Patryk Przybyłowski

Udostępnij:

Spełnił się najczarniejszy scenariusz. Dwa dni po odnalezieniu w Odrze zwłok 13-letniego Filipa policjanci dzisiaj nad ranem wyłowili z rzeki kolejne ciało. Rzecznik Lubuskiej Policji potwierdził właśnie, że należało ono do drugiego z poszukiwanych chłopców.

Akcja poszukiwawcza została ostatecznie zakończona po tym, jak bliscy potwierdzili tożsamość 15-letniego Marka. Jego zwłoki wyłowiono dzisiaj nad ranem na kolejnym odcinku przeszukiwanej Odry.

- Niedzielny poranek przyniósł tragiczną informację związaną z poszukiwaniami 15-letniego Marka. Prowadzone na Odrze w Lednie działania Lubuskiej Policji doprowadziły do odnalezienia ciała chłopca. Zakończyły się działania śledczych oraz wszystkich funkcjonariuszy biorących udział w akcji - czytamy w oświadczeniu Marcina Maludy.

Rzecznik zaznaczył również, że rodzina zmarłego chłopca znajduje się obecnie pod opieką specjalisty. Niestety, wszyscy do samego końca liczyli, że chłopca uda się znaleźć żywego.

- Rodzinę chłopca policja otoczyła opieką psychologiczną. Działania służb trwały od poniedziałkowego popołudnia. Codziennie brało w nich udział ponad 200 funkcjonariuszy, którzy bezustannie intensywnie prowadzili swoje działania - oznajmił Marcin Maludy.

Nie żyje dwóch zaginionych chłopców

Poszukiwania 15-letniego Marka i 13-letniego Filipa trwały od początku tygodnia. W poniedziałek popołudniem chłopcy wyszli z domów i od tego momentu rodziny nie miały już z nimi żadnego kontaktu.

W akcję dzień w dzień było zaangażowanych blisko 200 osób reprezentujących różnego rodzaju służby. Na miejscu pracowali policjanci, strażacy, żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej oraz jednostki specjalistyczne.

Przez kilka dni akcja skupiała się na odcinkowym przeczesywaniu Odry począwszy od miejscowości Ledno, w której chłopcy byli widziani po raz ostatni. Przedwczoraj koordynatorzy akcji poinformowali, że z rzeki wyłowiono ciało młodszego z chłopców.

Natomiast dzisiaj nad ranem media obiegła wiadomość, że w miejscu poszukiwań natrafiono na kolejne zwłoki. Jednak aż do tego momentu nie było oficjalnego potwierdzenia co do tożsamości nieboszczyka. Teraz wiadomo jednak, że obydwaj chłopcy ponieśli śmierć w Odrze.

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami ze swojego regionu, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@goniec.pl

Źródło: Lubuska Policja

Podobne artykuły

Abp Gądecki przeprosił za molestowania w kościele

Wiadomości

Gądecki zaczął przepraszać. Padły słowa o molestowaniu nieletnich

Czytaj więcej >
Lekarz ostrzegł rodziców

Wiadomości

Bardzo niepokojące objawy u dzieci, wcześniej ich nie było. Lekarz ostrzega rodziców

Czytaj więcej >
Nie żyje Lucinda Riley

Wiadomości

Polki pokochały jej twórczość. Lucinda Riley zmarła w wieku 55 lat po wieloletniej chorobie

Czytaj więcej >
Nie żyje 3-letnia Zuzia z Torunia

Wiadomości

Cała Polska trzymała za nią kciuki. Zuzia zmarła po kilkunastu dniach w szpitalu

Czytaj więcej >
Sąsiadka rodziny zaalarmowała służby

Wiadomości

Zawiadomiła służby, bo w mieszkaniu obok płakały dzieci. Nagle zmarła ich mama

Czytaj więcej >
Seniorka wypadła z okna

Wiadomości

Dolnośląskie: 81-latka wypadła z okna domu seniora. Nie żyje

Czytaj więcej >