Goniec.pl > Wiadomości > Policja aresztowała dwóch 12-latków. Są podejrzani o zabójstwo mężczyzny
Bartłomiej  Binaś
Bartłomiej Binaś 15.11.2023 18:36

Policja aresztowała dwóch 12-latków. Są podejrzani o zabójstwo mężczyzny

Policja
Unsplash @andreaferrairo

Służby poinformowały o zatrzymaniu dwóch 12-latków podejrzewanych o zabójstwo mężczyzny. Dwaj chłopcy mieli zamordować 19-latka o imigranckich korzeniach. Policja obawia się niepokojów społecznych. W wyznaczonym rejonie przydzielono dodatkowe patrole.

Zabójstwo mężczyzny. Policja zatrzymała dwóch 12-latków

Do zdarzenia doszło w Wolverhampton w Anglii. Brytyjska policja zatrzymała dwóch 12-letnich chłopców, którzy podejrzewani są o zabójstwo 19-letniego Shawna Seesahaia.

Mężczyzna zmarł w poniedziałek 13 listopada ok. godziny 20:30 w pobliżu Laburnum Street, East Park w Wolverhampton po serii ciosów, jakie zadali mu nieznani sprawcy na południu miasta. Wiadomo, że zmarły mężczyzna miał korzenie imigranckie.

Tragiczny wypadek pod Kutnem. Nie żyje młoda kobieta, policja apeluje do świadków

Policja szybko ustaliła tożsamość 12-latków

Na miejscu niemal natychmiast pojawiła się policja oraz pogotowie ratunkowe, jednak pomimo podjętej reanimacji, życia 19-latka nie udało się uratować. Zmarł na miejscu zdarzenia.

Policja ustaliła tożsamość napastników w ciągu zaledwie kilkunastu godzin. - Dwóch 12-letnich chłopców zostało aresztowanych w swoich domach pod zarzutem morderstwa i przebywa w areszcie - przekazała w środę 15 listopada policja z West Midlands.

Policja obawia się nastrojów społecznych, przydzielono dodatkowe patrole

Służby obawiają się, że w dzielnicy może dojść do niepokojów społecznych związanych z tragiczną zbrodnią. Na miejsce zadysponowano dodatkowe siły policyjne. - Zwiększyliśmy liczbę wyspecjalizowanych patroli na tym terenie, ponieważ rozumiemy, że ten incydent może wywołać głębokie zaniepokojenie wśród lokalnej społeczności - informowała policja.

Jak wynika ze statystyk, tylko w ciągu 12 miesięcy na Wyspach Brytyjskich doszło aż do ponad 50 tys. incydentów z udziałem noża w ciągu. W atakach zginęły 282 osoby.

Źródło: Polsat News