Goniec.pl
east news

Pawel Wodzynski/East News / Andrzej Iwanczuk/REPORTER

Paweł Kukiz postanowił wytknąć coś opozycji. Zaskakujący wpis

9 Października 2021

Autor tekstu:

Anna Dymarczyk

Udostępnij:

Paweł Kukiz uderzył w opozycję po orzeczeniu Trybunału Konstytucyjnego, jednoznacznie stając po stronie PiS w tym sporze. Jak twierdzi, żadnego polexitu nie będzie, a oskarżenia dały tylko pożywkę mediom.

- Po wyroku TK w "polskich" mediach wybuchła histeria. Pojawiły się tytuły straszące "polexitem" - pisał na swoim Facebooku Kukiz, wyśmiewając działania opozycji. Nie da się także ukryć, że odniesienia do "polskich" mediów niewątpliwie odnoszą się do TVN.

Beata Szydło

Dwie rady nadzorcze i kilkaset tysięcy złotych. Kariera koleżanki Beaty Szydło

CZYTAJ DALEJ

Paweł Kukiz ramię w ramię z Kaczyńskim? Uderzył w opozycję

Paweł Kukiz od czasu kwestii lex TVN coraz mocniej związuje się z rządem. Kwestia orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego nie zrobiła na nim większego wrażenia. Postanowił jednak ostro skomentować działania opozycji z ostatnich dni.

Na swoim Facebooku opublikował wpis, w którym uderzył w swoich przeciwników politycznych i zaznaczył, że polexit jak na razie nie jest zagrożeniem, a tego hasła opozycja używa tylko po to, by mieć "paliwo" do działania.

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo

- Po wyroku TK w "polskich" mediach wybuchła histeria. Pojawiły się tytuły straszące "polexitem", cytowane są artykuły i analizy zachodnich gazet... Ale oczywiście tylko... lewicowych - pisał wyciągając następnie biogramy redaktorów naczelnych największych światowych dzienników.

- Żeby choć trochę dać odpór tej histerii - żadnego "polexitu" nie będzie, bo UE sama nas wyrzucić nie może. Nie ma bowiem ani przepisów ani procedur, które umożliwiają "wyrzucenie" państwa-członka UE - kontynuował.

- Państwo może opuścić wspólnotę jedynie na własne życzenie (art. 50 Traktatu Lisbońskiego). Ale żeby np. władze Polski taką decyzję podjęły (o opuszczeniu UE), to musiałaby zostać ona zaakceptowana przez Polaków w drodze referendum - dodał.

- Wystarczy zaś popatrzeć na sondaże (ilu Polaków jest "za" członkostwem w UE a ilu przeciw), by zauważyć, że taka ewentualna wola władz zostałaby obalona wolą Obywateli - podsumował polityk.

Polexitu nie będzie? To tylko paliwo dla opozycji

W następnej części Kukiz skupił się głównie na działaniach opozycji i tym, że kwestia polexitu jest jedynie ewentualnym paliwem do działań dla osób przeciwnych rządowi.

- "Polexitu" nie będzie ale za to totalna opozycja pozyskała paliwo wyborcze i pewien jestem, że z całych sił będzie się starała je wykorzystać. Dlaczego uważam, że totalsi traktują wyrok TK jako paliwo wyborcze a.d. 2023? - pytał Kukiz.

- Oto wypowiedź Cezarego Tomczyka na temat wyroku TK dla Wirtualnej Polski: "To droga do Polexitu. PRZED WYBORAMI staniemy przed wielkim dylematem. Albo zachód, albo wschód". Czyli pan Tomczyk doskonale wie, że "przed wyborami" 2023 do żadnego "polexitu" nie dojdzie a mimo to wraz z całą PO (z Tuskiem na czele) tumanią Naród, że właściwie to już dziś jesteśmy poza UE i że nikt nas nie lubi a przecież za ich czasów kochał nas, Polaków, cały świat! - pisał polityk.

Atak na opozycję był z pewnością bezpardonowy, ale Kukizowi jak na razie nikt nie odpowiedział i nie wiadomo, czy ktokolwiek odpowie w kontekście jego działań, które odcinają go już właściwie całkowicie od opozycji, a zbliżają do obozu rządowego.

Zobacz też

Najbardziej żenujące paski z "Wiadomości TVP". Numer 10 przechodzi ludzkie pojęcie, brak słów

Slajd 1 z 10

Reforma sądownictwa

fot. screen z "Wiadomości TVP"

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami ze swojego regionu, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@goniec.pl

źródło: goniec.pl

Anna DymarczykAutor

Studentka historii, naukowo zajmująca się historią Żydów w Polsce i muzealnictwem. Prywatnie zaangażowana w polski fandom fantastyczny. Bliskie są jej kwestie polskiej edukacji, mniejszości oraz nierówności społecznych.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: anna.dymarczyk@goniec.pl

Podobne artykuły

policja

Wiadomości

Znany miliarder Marek M. zatrzymany

Czytaj więcej >
ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Wiadomości

Wpadka Jarosława Kaczyńskiego. Miał źle założony zegarek

Czytaj więcej >
Piotr Molecki/East News

Wiadomości

Rekonstrukcja rządu. Beata Szydło opublikowała zdjęcie

Czytaj więcej >
Jarosław Kaczyński

Wiadomości

Polacy ocenili pracę wicepremiera. Kaczyński nie będzie zadowolony

Czytaj więcej >
Pixabay/_Alicja_

Wiadomości

Nie żyje Jan Ścigocki. Kajakarz zginął w wypadku na pasach

Czytaj więcej >
Pixabay/fernandozhiminaicela

Wiadomości

Nieoficjalne: W środę ponad 7 tys. zakażeń

Czytaj więcej >