Goniec.pl
Pan Marek szpital

Screen Uwaga! TVN z artykułu "Skrajnie wyczerpany, z ogromną raną wypisany do domu. >Szpital został mnie na pastwę losu

Pan Marek nagrał apel tuż po wyjściu ze szpitala. Ujawnił, jak potraktowano go w placówce

19 Maja 2021

Autor tekstu:

Klaudia Bochenek

Udostępnij:

Pan Marek Bartos porusza się na wózku. To skutek wypadku na motocyklu sprzed 20 lat. Do tej pory starał się pracować i żyć jak dawniej. Niestety, na początku tego roku doszło do niefortunnego zdarzenia - zwichnął biodro, powstała odleżyna. Trafił więc do szpitala, jednak nie spodziewał się, że spotka go tam koszmar. Mocno schudł, jest odwodniony, rana pogorszyła się jeszcze bardziej, wyszła mu też kość biodrowa.

Niedługo po wyjściu ze szpitala pan Marek nagrał rozpaczliwy apel. Błagał o pomoc, a sprawą zajęli się dziennikarze Uwagi! TVN. Jak widać na wideo, mężczyzna nie wygląda najlepiej. W szpitalu zetknął się z nieludzkim traktowaniem, nie reagowano na jego prośby.

Przyjaciel określił go wrakiem człowieka

Marek Bartos nie był w stanie sam sobie poradzić - mieszka wraz ze schorowaną mamą i niepełnosprawnym ojcem. On sam porusza się na wózku. Zanim doszło do zwichnięcia stawu biodrowego i pobytu w szpitalu, pracował i toczył normalne życie.

Następnie doszło do zapalenia stawu, pojawiła się odleżyna. Mężczyzna trafił na oddział chirurgii do szpitala powiatowego w Opocznie. Rana cały czas się powiększała, a pan Marek czekał na pobyt w specjalistycznej klinice ortopedycznej w Otwocku - trafił do kolejki oczekujących pacjentów.

Jak opowiada dziennikarzom Uwagi! TVN, na odleżynowej ranie pojawił się ropień. Przyznaje, że po prostu „gnił żywcem”. Oprócz tego ujawnił, że prosił personel o pomoc, nie był w stanie jeść, a od kroplówek go odłączono. Nie miał pojęcia dlaczego. Jego stan ciągle się pogarszał - rana się nie poprawiała, on sam gorączkował i mocno schudł.

[EMBED-243]

Pan Marek powiedział „dość” i na własne żądanie wypisał się z placówki. Pod koniec kwietnia trafił na SOR, również w Opocznie. Chociaż był chudy, odwodniony, z problemami gastrycznymi, a rana powiększyła się do sporych rozmiarów, nie został zatrzymany w szpitalu.

- Gniję żywcem, pozostawiony sam sobie po wyjściu ze szpitala. Jestem chudy, mam biegunkę, jestem odwodniony, wyszła mi kość biodrowa. Szpital zostawił mnie na pastwę losu, nie przeżyję, pomóżcie - mowił na nagraniu Marek Bartos.

Przyjaciele oraz pracodawczyni pana Marka nie dowierzali własnym oczom - po prostu nie rozpoznali wycieńczonego mężczyzny, który jeszcze kilka miesięcy temu tryskał energią. Co z opieką nad poszkodowanym? Całą rodziną opiekują się dwie siostry, a dopiero po kilku dniach od opuszczenia szpitala udało się znaleźć pielęgniarkę, która była w stanie podać panu Markowi kroplówki.

Dyrektorka szpitala powiatowego w Opocznie, Dagmara Junknikiel-Rosiak, sama przyznała, że zostawiłaby chorego mężczyznę w szpitalu, a nie wypisywała do domu. To była decyzja dyżurującego wtedy lekarza.

Stan pana Marka był na tyle poważny, że miejsce w klinice w Otwocku szybko się znalazło. Teraz musi jedynie poczekać na operację, podczas której zostanie usunięta zakażona kość. Przyjaciele uruchomili też zbiórkę na sprzęt medyczny i rehabilitację.

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami ze swojego regionu, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@goniec.pl

Źródło: Uwaga! TVN

Podobne artykuły

Abp Gądecki przeprosił za molestowania w kościele

Wiadomości

Gądecki zaczął przepraszać. Padły słowa o molestowaniu nieletnich

Czytaj więcej >
Lekarz ostrzegł rodziców

Wiadomości

Bardzo niepokojące objawy u dzieci, wcześniej ich nie było. Lekarz ostrzega rodziców

Czytaj więcej >
Nie żyje Lucinda Riley

Wiadomości

Polki pokochały jej twórczość. Lucinda Riley zmarła w wieku 55 lat po wieloletniej chorobie

Czytaj więcej >
Nie żyje 3-letnia Zuzia z Torunia

Wiadomości

Cała Polska trzymała za nią kciuki. Zuzia zmarła po kilkunastu dniach w szpitalu

Czytaj więcej >
Sąsiadka rodziny zaalarmowała służby

Wiadomości

Zawiadomiła służby, bo w mieszkaniu obok płakały dzieci. Nagle zmarła ich mama

Czytaj więcej >
Seniorka wypadła z okna

Wiadomości

Dolnośląskie: 81-latka wypadła z okna domu seniora. Nie żyje

Czytaj więcej >