Goniec.pl
Włochy wspaniała informacja

Pixabay.com Neil Morrell

Od 16 maja Włochy znoszą obowiązkową kwarantannę dla Polaków

14 Maja 2021

Autor tekstu:

Mateusz Sidorek

Udostępnij:

Włochy wprowadzają nowe przepisy dla osób, które przyjeżdzają z Polski. Nowe procedury wchodzą w życie już w niedzielę 16 maja. Restrykcje sanitarne związane z obowiązkiem kwarantanny zostaną zniesione. To dobra wiadomość dla osób, które w najbliższym czasie planują urlop w tym kierunku. Nowe prawo dotyczy przyjezdnych z krajów należących do Unii Europejskiej.

We Włoszech – kraju, który został bardzo dotknięty pandemią zaraz po pojawieniu się SARS-CoV-2 w Europie – mieszkańcy szykują się już na goszczenie zagranicznych turystów. Okres wakacji zbliża się wielkimi krokami, a trzecia fala zarażeń w wielu państwach europejskich już wygasa.

Od maja Włochy realizują plan odmrażania gospodarki i otwarcia się na turystów przed zbliżającym się sezonem. Wszystko wskazuje na to, że jeszcze przed początkiem w dużej części kraju udostępnione zostaną plaże. Przyjezdni będą mogli liczyć też na łagodzenie innych restrykcji.

Włochy zachęcają turystów do planowania wakacji

Już na początku maja premier Włoch wydał specjalne oświadczenie, w którym zaznaczył, że nie może się doczekać zagranicznych turystów. Mario Draghi zachęcił wszystko do tego, by rezerwowali już wakacje. Działania rządu potwierdzają, że Italia otwiera się na gości z innych krajów.

Najpierw ruszył plan otwierania plaż w dużej części kraju. Zgodnie z zapewnieniami włoskiego rządu w takich regionach jak Lacjum, Ligura, Toskania i Emilia-Romania do końca maja otwarte mają zostać turystyczne kąpieliska.

[EMBED-243]

W czerwcu turyści będą mogli już korzystać z takich kurortów jak Fiumicino, Ostia, Sabaudia, Sperlonga, Santa Marinella, wyspa Ponza czy San Felice Circeo. Pod koniec maja otworzyć się mają także Sardynia, całe wybrzeże Wenecji Euganejskiej, Abruzja, Basilicata oraz Sycylia.

Włoski rząd zapowiedział też na początku maja, że pracuje nad tym, by złagodzić restrykcje dotyczące przyjazdu osób z innych krajów. Zintensyfikowane prace dały efekty, bo już od 16 maja zniesione zostaje bardzo istotne ograniczenie w przemieszczaniu się.

Włochy znoszą obowiązek kwarantanny dla przyjezdnych z krajów UE

Od niedzieli 16 maja osoby przyjeżdżające z krajów należących do Unii Europejskiej do Włoch nie będą poddawane obowiązkowej kwarantannie. Do 15 maja każdy, kto przekracza włoską granicę, kierowany jest na 5-dniową izolację zgodnie z dotychczasowymi przepisami.

Zniesienie restrykcji dotyczy także osób przyjeżdżających z krajów należących do Strefy Schengen, Izraela oraz Wielkiej Brytanii. Minister zdrowia Roberto Speranza podpisał w piątek 14 maja rozporządzenie w tej sprawie.

Warto pamiętać, że wczasowicze, którzy będą chcieli uniknąć 5-dniowej kwarantanny, będą musieli okazać służbom dokument potwierdzający negatywny wynik testu na obecność SARS-CoV-2.

  • Syn Krawczyka przerwał milczenie. Odważne wyznanie w programie "UWAGA TVN"

  • Nie żyje aktor Ferdynand Matysik

  • OGAE Poll wskazało faworyta Eurowizji. Szanse Brzozowskiego określono na zero

Podobne artykuły

Abp Gądecki przeprosił za molestowania w kościele

Wiadomości

Gądecki zaczął przepraszać. Padły słowa o molestowaniu nieletnich

Czytaj więcej >
Lekarz ostrzegł rodziców

Wiadomości

Bardzo niepokojące objawy u dzieci, wcześniej ich nie było. Lekarz ostrzega rodziców

Czytaj więcej >
Nie żyje Lucinda Riley

Wiadomości

Polki pokochały jej twórczość. Lucinda Riley zmarła w wieku 55 lat po wieloletniej chorobie

Czytaj więcej >
Nie żyje 3-letnia Zuzia z Torunia

Wiadomości

Cała Polska trzymała za nią kciuki. Zuzia zmarła po kilkunastu dniach w szpitalu

Czytaj więcej >
Sąsiadka rodziny zaalarmowała służby

Wiadomości

Zawiadomiła służby, bo w mieszkaniu obok płakały dzieci. Nagle zmarła ich mama

Czytaj więcej >
Seniorka wypadła z okna

Wiadomości

Dolnośląskie: 81-latka wypadła z okna domu seniora. Nie żyje

Czytaj więcej >