Goniec.pl > Polska > Nowy Dwór Mazowiecki. Podczas sylwestra, pijany ojciec chwycił za nóż i próbował zabić syna
Jakub Bujnik
Jakub Bujnik 05.01.2022 16:00

Nowy Dwór Mazowiecki. Podczas sylwestra, pijany ojciec chwycił za nóż i próbował zabić syna

Policja Karetka
policja.pl (zdjęcie ilustracyjne)

Ten wieczór sylwestrowy mógł się skończyć tragicznie dla rodziny z Nowego Dworu Mazowieckiego. Ojciec z synem spożywali alkohol, kiedy to nagle doszło między nimi do kłótni. Wtedy to jeden dźgnął nożem drugiego. Na miejscu interweniowała policja. Syn w ciężkim stanie trafił do szpitala.

Do zdarzenia doszło 31 grudnia przed godziną 22:00. Dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Nowym Dworze Mazowieckim otrzymał zgłoszenie od mężczyzny, który poinformował, że w swoim mieszkaniu został zaatakowany i raniony nożem.

- Przybyli na miejsce zdarzenia policjanci ustalili, że podczas kłótni 64-latek chwycił za nóż i ugodził nożem w plecy swojego 35-letniego syna. Pokrzywdzony w ciężkim stanie został przewieziony do szpitala - przekazała podinsp. Małgorzata Witkowska z KPP w Nowym Dworze Mazowieckim.

Funkcjonariusze, którzy przybyli na miejsce zdarzenia, zatrzymali 64-letniego napastnika. Po przebadaniu alkomatem, wynik badania wskazał ponad promil alkoholu w organizmie. Mężczyzna sylwestrową noc spędził w policyjnej celi na komendzie.

- Po zgromadzeniu materiału dowodowego, policjanci doprowadzili zatrzymanego mężczyznę do prokuratury, gdzie usłyszał on zarzuty dotyczące usiłowania zabójstwa syna - opowiada podinsp. Małgorzata Witkowska.

Prokurator, po wykonaniu czynności procesowych z udziałem podejrzanego, wystąpił do Sądu Rejonowego w Nowym Dworze Mazowieckim z wnioskiem o zastosowanie środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania. Jak dodaje rzecznik prasowa nowodworskiej policji - sąd uwzględnił wniosek i zastosował wobec 64-latka tymczasowy areszt na okres trzech miesięcy.

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami z Warszawy lub Mazowsza, koniecznie napisz do nas na adres [email protected]

Źródło: goniec.pl