Goniec.pl
Policja na sygnale

pixabay.com/pl/users/andrzejrembowski-2775184/

Nielegalne wyścigi samochodowe przerwane przez policję

11 Kwietnia 2021

Autor tekstu:

Kamil Matuszak

Udostępnij:

Policja przerwała przygotowywania do nielegalnych ulicznych wyścigów samochodowych. Akcja miała miejsce w Kostrzynie nad Odrą w woj. lubuskim. Na miejscu pojawiło się prawie 200 aut. Wylegitymowano sporą część kierowców, a sprawą zajęli

W Kostrzynie nad Odrą (woj. lubuskie) miało dojść do nielegalnych wyścigów ulicznych, w których wziąć udział miało nawet 200 samochodów. Policja nie dopuściła jednak do startu imprezy, zjawiając się tuż przed jej rozpoczęciem na miejscu wydarzenia.

Nielegalne wyścigi uliczne w Kostrzynie nad Odrą

Funkcjonariusze zapobiegli startowi wyścigów, dodatkowo wylegitymowali dużą część kierowców. Obecnie badane są materiały wideo, które pojawiły się w sieci. Kryminalni zbierają dowody i próbują wyjaśnić, kto stoi za organizacją imprezy. Sprawa trafiła do prokuratury.

Prokuratura bardzo poważnie potraktuję tę sprawę, ponieważ lubuska policja uważa, że mogło dojść sprowadzenia niebezpieczeństwa zdrowia i życia wielu osób. Grzegorz Jaroszewicz z Komendy Miejskiej Policji w Gorzowie Wlkp. podkreślił, że drifty i popisy na publicznych drogach stanową ogromne zagrożenie dla obywateli i nie będą akceptowane.

Wydarzenie miało mieć miejsce w sobotni wieczór. To właśnie wówczas doszło do interwencji funkcjonariuszy. Policja otrzymała sygnały, że w okolicy ul. Szumiłowskiej w Kostrzynie nad Odrą ma odbyć się impreza motoryzacyjna, której główną atrakcją mają być nielegalne wyścigi. 

Na miejscu pojawiła się policja

Na miejsce od razu wysłano kilka patroli, którzy mieli kontrolować rzeczone wydarzenie. Policjanci skupili się na legitymowaniu kierowców i sprawdzaniu ich aut, przez co wyścigi się nie odbyły, a kierowcy spoza miasta jeszcze tej samej nocy opuścili Kostrzyn nad Odrą.

Oprócz kierowców, którzy chcieli wziąć udział w imprezie na miejscu pojawili się również obserwatorzy liczący na rozrywkę. Służby także wobec nich były zdecydowane. Zareagowano, by nie doszło do niebezpiecznych sytuacji, a także starano się zapobiec nielegalnemu zgromadzeniu, które według obecnych przepisów rozpoczyna się już powyżej pięciu osób.

Impreza miała charakter zorganizowany

Według doniesień impreza miała charakter zorganizowany. Organizatorzy dysponowali megafonami, a na miejscu pojawił się nawet foodtruck, który miał nakarmić wszystkich głodnych. Na drodze wyznaczono również odcinek testowy, na którym kierowcy mogli sprawdzać swój czas. Wiele pojazdów „kręciło bączki” na ulicach oraz stwarzało inne zagrożenie w ruchu drogowym.

Policja miała zablokować główny wyjazd z terenu, na którym organizowana była impreza i legitymowała kierowców. Wielu pojazdom udało się jednak wydostać z zasadzki poprzez inne wyjazdy. Sprawę, według nieoficjalnych doniesień, przekazano kryminalnym z komendy miejskiej.

Poniżej kilka zdjęć z akcji policji podczas nielegalnych wyścigów ulicznych w Kostrzynie nad Odrą.

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

  • Przyjaciel Krzysztofa Krawczyka został przy grobie do samego końca uroczystości

  • Krzysztof Krawczyk mieszkał w pięknej rezydencji

  • Podczas pogrzebu Krzysztofa Krawczyka jego żona przytuliła trumnę

Kamil MatuszakAutor

Studiował filologię polską, bo chciał opanować język i literaturę, by stać się rzetelnym dziennikarzem. Po wszystkim trafił do… agencji marketingowych, w których odpowiedzialny był za media społecznościowe. Po kilku latach roz

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@goniec.pl

Podobne artykuły

Wiadomości

"Psia grypa" rozeszła się po komendach. "GW" ujawnia skalę, KSP odpowiada

Czytaj więcej >

Wiadomości

TVP przegrała w sądzie w sprawie "goebbelsowskich mediów"

Czytaj więcej >

Wiadomości

Polski Ład przepychany na siłę. Kuriozalne obrady sejmowych komisji

Czytaj więcej >

Wiadomości

Stało się, pan Jacek wygrał wczoraj milion w "Milionerach". Oto finałowe pytanie

Czytaj więcej >
mężczyzna

Wiadomości

Polacy masowo otrzymują skierowania na kwarantannę. GIS ostrzega przed oszustami

Czytaj więcej >
Zdjęcia

Wiadomości

Straż Graniczna pokazała zdjęcia z telefonów imigrantów spod białoruskiej granicy

Czytaj więcej >