Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > Nie żyje strażak i ratownik, miał zaledwie 31 lat
Monika Majko
Monika Majko 06.05.2021 14:02

Nie żyje strażak i ratownik, miał zaledwie 31 lat

niebieski tekst goniec.pl na białym tle
goniec.pl

Marcin Partyczka zmagał się z zakażeniem koronawirusem przez ostatnie 2 tygodnie. Wrocławska policja poinformowała o śmierci 31-latka, który dotychczas z poświęceniem ratował życie innych ludzi. 

Policja z Wrocławia przekazała smutne wiadomości

Dolnośląskie służby przekazały wyjątkowo smutne wiadomości o śmierci mł. ogn. Marcina Partyczki, który w ostatnim czasie pełnił służbę w Komendzie Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej we Wrocławiu. Strażak i ratownik medyczny odszedł, mając zaledwie 31 lat.

Jak podał facebookowy profil „To nie z mojej karetki”, 31-latek przez ostatnie 2 tygodnie zmagał się z zakażeniem koronawirusem. Niestety, młody strażak przegrał walkę o życie z COVID-19 i zmarł w szpitalu.

Informacje o śmierci młodego strażaka wstrząsnęły nie tylko jego bliskimi, ale również współpracownikami, zarówno z Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej, jak i wrocławskiego pogotowia ratunkowego.

- Już nie będziesz mnie zmieniał na ZRM lub jeździł. Pilnuj tam u góry porządku i do zobaczenia kiedyś - napisał w sieci jeden z kolegów zmarłego ratownika.

- Jedyne co pozostało to wspomnienia wspólnych wyjazdów. Marcin ... za wcześnie od nas odszedłeś. To nie tak miało być. Odszedłeś na wieczny dyżur - dodała inna współpracowniczka zmarłego strażaka.

Marcin Partyczka był również członkiem Grupy Ratownictwa Polskiego Czerwonego Krzyża „Przemyśl…”. Pochodził z Podkarpacia, a w Komendzie Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej pracował w ośrodku szkolenia i chętnie dzielił się doświadczeniem i wiedzą z młodszymi ratownikami.

Uroczystości pogrzebowe Marcina Partyczki rozpocznie nabożeństwo żałobne, które zostanie odprawione 1 maja 2021 roku o godzinie 11.30 w kościele pw. Najświętszego Serca Jezusowego i Bł. Jakuba Strzemię w Pikulicach na Podkarpaciu. Później zmarły zostanie odprowadzony do grobu.

W piątek 30 kwietnia 2021 roku Ministerstwo Zdrowia podało informacje o kolejnych 6 796 nowych i potwierdzonych przypadkach zakażenia wirusem SARS-COV-2 na terenie naszego kraju. Minionej doby z powodu infekcji COVID-19 zmarło łącznie 429 osób.

Facebook.com/niezmojejkaretki

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Źródło: WP/Facebook

Tagi: policja