Goniec.pl
slawomir-kawka-nie-zyje

Facebook Sławomir Kawka

Nie żyje Sławomir Kawka, współpracował z Krzysztofem Krawczykiem

6 Czerwca 2021

Autor tekstu:

Mateusz Sidorek

Udostępnij:

Potwierdzono doniesienia o śmierci Sławomira Kawki. Muzyk odszedł w sobotę 5 czerwca. Swoje ostatnie dni artysta spędził w szpitalu. Zasłynął przede wszystkim z organizowania wyborów Miss Ziemi Świeckiej i Chełmińskiej, a także pisania oraz komponowania tekstów. Utalentowany muzyk przeżył zaledwie miał 58 lat.

O śmierci Sławomira Kawki napisał już lokalny portal. Pochodzący ze Świecia muzyk jakiś czas temu został przetransportowany do szpitala. Niestety już nie wrócił do domu. W sobotę 5 czerwca potwierdzono informacje o jego śmierci.

W rodzinnym mieście Sławomir Kawka uchodził za utalentowanego artystę, którego domeną była muzyka. Zmarły jednak nie tylko komponował utwory, ale także pisał do nich teksty. Przyczynił się też do zorganizowania wyborów Miss Ziemi Świeckiej i Chełmińskiej.

Nie żyje Sławomir Kawka

Sławomir Kawka pochodził z utalentowanej muzycznie rodziny. Już jako dziecko zainteresował się grą. Będąc uczniem szkoły podstawowej, złapał za gitarę. Jego umiejętności dotyczyli także pedagodzy.

Jeden z pierwszych występów muzyka odbył się już w 1976 roku. Wówczas uczeń Szkoły Podstawowej nr 7 wraz z zespołem zagrał podczas festiwalu piosenki harcerskiej.

pogoda-co-zlapal

Na południu Polski z ogromną siłą wystąpiło gradobicie

CZYTAJ DALEJ

Jeszcze zanim stał się dorosłym muzykiem, wygrywał wojewódzkie oraz ogólnopolskie festiwale muzyczne. Po czterech latach od festiwalu piosenki harcerskiej po raz pierwszy pojawił się w amfiteatrze w Świeciu.

Wtedy młody talent wystąpił z zespołem Refleks. Rok później był już liderem własnego kolektywu muzycznego – Flesz. Jego kariery nie przerwała nawet służba zasadnicza w Pile. Grywał w ośrodku wczasowym wojsk lotniczych.

Pierwszy znaczący sukces grupy Flesz przyszedł w 1986 roku. Wówczas kolektyw wygrał wojewódzki festiwal rockowy. Następnie zespół nagrał w studiu Radia PiK trzy autorskie piosenki. Występ podczas Pierwszych Spotkań z Piosenką w Bydgoszczy zakończył się w 1991 roku nagrodą grand prix.

Sławomir Kawka odszedł w sobotę

Po sukcesach zespołu Sławomir Kawka pojechał wraz z Adrianną Olędzką w trasę koncertową do Francji. Był także reprezentantem rodzinnego regionu podczas Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu w 1992 roku.

Później zasłynął także jako organizator imprez artystycznych. Muzyk przyczynił się też do powstania Miss Ziemi Świeckiej i Chełmińskiej. Pierwsza edycja konkursu odbyła się w 1993 roku.

Pod koniec życia artysta zaczął zmagać się z cukrzycą i to najprawdopodobniej problemy wynikające z tej choroby doprowadziły do jego śmierci. Za życia został wielokrotnie nagrodzony, między innymi przez marszałka województwa i ministra kultury oraz burmistrza Świecia.

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

  • Nie żyją cztery osoby. Tragiczny bilans mazurskiej policji

  • Marian Lichtman opublikował mocny wpis. Miał otrzymać SMS-a od menadżera Krzysztofa Krawczyka

  • Zmarła 2 tygodnie przed ślubem. Narzeczony w jej telefonie znalazł wymowne zdjęcie

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami ze swojego regionu, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@goniec.pl

Źródło: Facebook; Nowe Świecie

Podobne artykuły

Abp Gądecki przeprosił za molestowania w kościele

Wiadomości

Gądecki zaczął przepraszać. Padły słowa o molestowaniu nieletnich

Czytaj więcej >
Lekarz ostrzegł rodziców

Wiadomości

Bardzo niepokojące objawy u dzieci, wcześniej ich nie było. Lekarz ostrzega rodziców

Czytaj więcej >
Parada Równości

Wiadomości

O 15:00 wyruszy Parada Równości w Warszawie. Duże utrudnienia w centrum miasta

Czytaj więcej >
Nie żyje Lucinda Riley

Wiadomości

Polki pokochały jej twórczość. Lucinda Riley zmarła w wieku 55 lat po wieloletniej chorobie

Czytaj więcej >

Wiadomości

Aleksander Kwaśniewski boi się meczu Polska:Hiszpania. Skomentował formę drużyny

Czytaj więcej >
Nie żyje 3-letnia Zuzia z Torunia

Wiadomości

Cała Polska trzymała za nią kciuki. Zuzia zmarła po kilkunastu dniach w szpitalu

Czytaj więcej >