Goniec.pl
Paweł Tomczyk nie żyje

Facebook/Jakub Henke

Nie żyje Paweł Tomczyk i jego brat

9 Maja 2021

Autor tekstu:

Monika Majko

Udostępnij:

DJ i producent muzyczny Paweł "PawL" Tomczyk zmarł tuż po swoich 40. urodzinach, a tragiczne informacje właśnie obiegły kraj. Niedługo po śmierci muzyka odszedł również jego brat, Andrzej Tomczyk.

Paweł „PawL” Tomczyk był nie tylko muzykiem, ale również tancerzem i właścicielem szkoły tańca „Pasjonaci Tańca - Quick Room Dance”, mieszczącej się na poznańskim Junikowie. Artysta zmarł w wieku 40 lat, a jego nagła śmierć wstrząsnęła wielkopolskim środowiskiem muzycznym.

Paweł Tomczyk nie żyje

Muzyk i tancerz pochodził ze Szczecinka, jednak swoje życie w ostatnich latach związał z Poznaniem. To właśnie tu prowadził własną szkołę tańca „Pasjonaci Tańca - Quick Room Dance”. Sam nauki pobierał od prekursorki tańca towarzyskiego na Pomorzu Barbary Krzyżanowskiej-Ksok.

Paweł Tomczyk nie tylko prowadził własny biznes, ale był również DJ-em i producentem muzycznym. Na początku kwietnia br. swoją premierę miał nowy utwór artysty pt. „You Wanna Smile”, a w teledycku do piosenki wystąpiła m.in. m.in. Manuela Michalak, uczestniczka pierwszej Polskiej edycji „Big Brothera”.

Nagła śmierć artysty wstrząsnęła lokalnym środowiskiem muzycznym. Poznański tancerz zmarł niedługo po swoich 40. urodzinach, a dzień później odszedł również brat artysty, Andrzej Tomczyk, który także związany był z lokalnym środowiskiem muzycznym.

W sieci pojawiło się wiele ciepłych słów oraz kondolencji skierowanych do rodziny zmarłych braci. Przyjaciele, bliscy i fani twórczości Pawła oraz Andrzeja Tomczyków nie mogą otrząsnąć się po ich nagłej śmierci.

- Prawie tydzień, ale do mnie to nadal nie dociera… Stanowczo za szybko Pawle… Dzięki, że byłeś w moim życiu, że mogliśmy razem pracować, razem mieszkać, razem imprezować i często razem się różnic, ale zawsze z szacunkiem… Jeszcze kiedyś popływamy - napisał na Facebooku artysty jeden z jego przyjaciół, Włodzimierz Stachowiak.

- Dopiero co się bawiliśmy na twojej 40-stce, a dziś już Cię nie ma... Chciałbym Ci podziękować za wszystko, co dla mnie zrobiłeś! Miejsce, w którym dzisiaj jestem, jest też po części zasługa twojego nieustannego wsparcia i pracy. Do końca życia będę Ci wdzięczny - dodał kolejny przyjaciel muzyka, Jakub Henke.

Przyjaciele braci zorganizowali również internetową zbiórkę pieniędzy, by wesprzeć rodzinę mężczyzn w tym trudnym czasie. Zbiórkę założono na portalu zbieram.pl i do tej pory zgromadzono już ponad 28 tysięcy złotych.

- Drodzy Przyjaciele Pawła i Andrzeja, w związku z nagłą śmiercią braci oraz ciężką sytuacją rodziny, prosimy o pilne wsparcie finansowe. Dziękujemy za okazana pomoc - napisano na stronie zbiórki.

  • Nie żyje były prezydent Gdańska

  • Aleksandrów Łódzki: dwie osoby nie żyją, dwie trafiły do szpitala po wypadku

  • Chińska rakieta spadła do Oceanu Indyjskiego

Podobne artykuły

Abp Gądecki przeprosił za molestowania w kościele

Wiadomości

Gądecki zaczął przepraszać. Padły słowa o molestowaniu nieletnich

Czytaj więcej >
Lekarz ostrzegł rodziców

Wiadomości

Bardzo niepokojące objawy u dzieci, wcześniej ich nie było. Lekarz ostrzega rodziców

Czytaj więcej >
Parada Równości

Wiadomości

O 15:00 wyruszy Parada Równości w Warszawie. Duże utrudnienia w centrum miasta

Czytaj więcej >
Nie żyje Lucinda Riley

Wiadomości

Polki pokochały jej twórczość. Lucinda Riley zmarła w wieku 55 lat po wieloletniej chorobie

Czytaj więcej >

Wiadomości

Aleksander Kwaśniewski boi się meczu Polska:Hiszpania. Skomentował formę drużyny

Czytaj więcej >
Nie żyje 3-letnia Zuzia z Torunia

Wiadomości

Cała Polska trzymała za nią kciuki. Zuzia zmarła po kilkunastu dniach w szpitalu

Czytaj więcej >