Goniec.pl > Wiadomości > Nie żyje Grażyna Wojciechowska. Radna miała 74 lata
Agata Jaroszewska
Agata Jaroszewska 03.01.2022 16:07

Nie żyje Grażyna Wojciechowska. Radna miała 74 lata

Nie żyje Grażyna Wojciechowska, radna Gorzowa Wielkopolskiego
materiały własne Iberion

Nie żyje Grażyna Wojciechowska, wieloletnia radna Rady Miasta Gorzowa. - Tę informację przyjmujemy z niedowierzaniem - przekazali Jacek Wójcicki, prezydent miasta oraz Jan Kaczanowski, przewodniczący Rady Miasta. Lokalna działaczka miała 74 lata.

Żałoba w Gorzowie Wielkopolskim, nie żyje Grażyna Wojciechowska. Radną działającą na rzecz mieszkańców żegnają współpracownicy i Urząd Miasta.

- W Gorzowie pozostanie pustka i żal po działalności radnej Grażyny Wojciechowskiej - czytamy na stronie Urzędu Miejskiego Gorzowa Wielkopolskiego.

Nie żyje Grażyna Wojciechowska

Wszystkim, którzy znali Grażynę Wojciechowską oraz tym, którzy wiedzieli jak wiele pracy wkłada w polepszenie sytuacji mieszkańców miasta poprzez działanie w strukturach samorządowych, zaskoczyła jej śmierć.

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo

Odejście Grażyny Wojciechowskiej skomentował prezydent Jacek Wójcicki oraz przewodniczący Rady Miasta Jan Kacznowski. Nie ukrywają, że wiadomość o śmierci samorządowczyni jest niewiarygodna.

- Naszym zadaniem będzie ocalić to od zapomnienia! - przekazali we wspólnym stanowisku.

Niedowierzanie po odejściu wieloletniej radnej

Na stronie Urzędu Miasta pojawiło się emocjonalne pożegnanie. - Pokonała ją choroba, choć do ostatnich chwil aktywnie pracowała na rzecz miasta i ludzi. Taka była… - przekazał urząd w komunikacie.

Grażyna Wojciechowska zmarła w wieku 74 lat. Wspomnienie prezydenta miasta oraz Jana Kaczanowskiego pokazują, że przez lata zapisała się na kartach historii Gorzowa Wielkopolskiego.

- W naszej pamięci pozostanie jako osoba szlachetna, pomocna, o niezwykłej osobowości oraz wszechstronnej wiedzy, wrażliwa na los drugiego człowieka - przekazał Jacek Wójcicki wraz z przewodniczącym Rady Miasta.

Od zawsze związana był z Gorzowem Wielkopolskim

Grażyna Wojciechowska nie tylko znała miasto, w którym żyła, ale przede wszystkim chciała zmieniać je na lepsze. Przyszła radna urodziła się 21 lipca w 1947 roku w Gorzowie.

Także w Gorzowie zdobywała wykształcenie. Najpierw ukończyła II Liceum Ogólnokształcące. Była również absolwentką Zamiejscowego Wydziału Akademii Wychowania Fizycznego w Gorzowie.

- Była nauczycielką, wolontariuszką i organizatorem cyklu spotkań „Ocalić od zapomnienia” dla gorzowskich Pionierów i Dzieci Wojny. Założyła i prowadziła fundację „Czysta woda”, której jednym ze statutowych działań była pomoc potrzebującym oraz edukacja dzieci i młodzieży - wyliczył we wspomnieniu Urząd Miasta żegnający Grażynę Wojciechowską.

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami z Twojego regionu, koniecznie napisz do nas na adres [email protected]

Źródło: um.gorzow.pl

Tagi: Nie żyje