Goniec.pl
Elżbieta Łągwa-Szelągowska nie żyje

Facebook.com MOK Piotrków Trybunalski

Nie żyje Elżbieta Łągwa-Szelągowska. Przegrała walkę z ciężką chorobą

7 Maja 2021

Autor tekstu:

Mateusz Sidorek

Udostępnij:

Przykre wiadomości o śmierci Elżbiety Łągwy-Szelągowskiej potwierdził Miejski Ośrodek Kultury w Piotrkowie Trybunalskim, który opublikował na swoim oficjalnym Facebooku pożegnalny wpis. Lokalna społeczność straciła dzisiaj tj. 7 maja zaangażowaną działaczkę, która całe swoje życie poświęciła promowaniu kultury. Stoczyła długą walkę z COVID-19.

Śmierć Elżbiety Łągwy-Szelągowskiej to wielki cios dla środowiska kulturalnego, który szczególnie odczuli mieszkańcy Piotrkowa Trybunalskiego. Lokalna działaczka z imponującym zaangażowaniem współtworzyła życie kulturalne w tym mieście od ponad trzech dekad. Przykre informacje potwierdził Miejski Ośrodek Kultury.

Choć Elżbieta Łągwa-Szelągowska zdobyła wykształcenie w Warszawie, nigdy nie zapomniała o swojej rodzinnej miejscowości. To właśnie tam chciała rozwijać życie kulturalne. Za zasługi została wyróżniona między innymi Odznaką Honorową „Zasłużony dla Kultury Polskiej”.

Nie żyje Elżbieta Łągwa-Szelągowska

Elżbieta Łągwa-Szelągowska przyszła na świat w 1960 roku w Piotrkowie Trybunalskim. Została absolwentką Uniwersytetu Warszawskiego, gdzie robiła studia podyplomowe w zakresie zarządzania dla artystów, twórców i animatorów kultury.

Działaczka ukończyła także Akademię Teatralną im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie. Przez ponad trzy dekady wykorzystywała swoją wiedzę i doświadczenie, angażując się w rozwijanie życia kulturalnego w rodzinnym mieście.

[EMBED-243]

W 1997 roku zaproponowano jej pełnienie funkcji dyrektorki Przedszkola Samorządowego Nr 16. Stanowisko te zajmowała do 2011 roku – wówczas została dyrektorką Miejskiego Ośrodka Kultury w Piotrkowie Trybunalskim.

Dopóki pozwalało jej zdrowie, działaczka zarządzała MOK w swoim rodzinnym mieście. Niestety jakiś czas temu zachorowała na COVID-19. W komunikacie poinformowano, że zmarła po długiej walce z chorobą.

Elżbieta Łągwa-Szelągowska – zasłużona działaczka

Elżbieta Łągwa-Szelągowska była kobietą wielu talentów. Cieszyła się dużym szacunkiem jako pedagog, teatrolog oraz animatorka kultury. Bez niej Piotrków Trybunalski byłby zupełnie innym miastem.

W podziękowaniu za zasługi Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego wyróżnił ją Odznaką Honorową „Zasłużony dla Kultury Polskiej”. To jednak jedna z wielu nagród. Działaczka otrzymała również Srebrny Medal za Zasługi dla Piotrkowa Trybunalskiego, który wręczył jej Przewodniczący Rady Miasta.

Pedagog cieszyła się też Nagrodą Marszałka Województwa Łódzkiego dla animatorów kultury za wkład w rozwój kultury. W 2016 roku otrzymała Złoty Medal za Zasługi dla Piotrkowa Trybunalskiego.

Współpracownicy wspominają Elżbietę Łągwę-Szelągowską jako osobę, która zawsze starała się angażować najmłodszych mieszkańców Piotrkowa Trybunalskiego w życie kulturalne. Zaznaczała, że teatr rozwija w dzieciach wrażliwość i wyobraźnię.

To ona zainicjowała powstanie Stowarzyszenia Busola dla Artystycznie Uzdolnionych Dzieci i Młodzieży oraz została pierwszym prezesem organizacji. Przez lata działalności pomogła wielu aktorom, ale również lekarzom, prawnikom i ekonomistom.

[EMBED-711]

  • Zenek Martyniuk w żałobie. Stracił teściową

  • Ministerstwo zdrowia potwierdziło pierwszy przywilej dla zaszczepionych

  • Widz obraził dziennikarzy TVP Info

Podobne artykuły

Abp Gądecki przeprosił za molestowania w kościele

Wiadomości

Gądecki zaczął przepraszać. Padły słowa o molestowaniu nieletnich

Czytaj więcej >
Lekarz ostrzegł rodziców

Wiadomości

Bardzo niepokojące objawy u dzieci, wcześniej ich nie było. Lekarz ostrzega rodziców

Czytaj więcej >
Nie żyje Lucinda Riley

Wiadomości

Polki pokochały jej twórczość. Lucinda Riley zmarła w wieku 55 lat po wieloletniej chorobie

Czytaj więcej >
Nie żyje 3-letnia Zuzia z Torunia

Wiadomości

Cała Polska trzymała za nią kciuki. Zuzia zmarła po kilkunastu dniach w szpitalu

Czytaj więcej >
Sąsiadka rodziny zaalarmowała służby

Wiadomości

Zawiadomiła służby, bo w mieszkaniu obok płakały dzieci. Nagle zmarła ich mama

Czytaj więcej >
Seniorka wypadła z okna

Wiadomości

Dolnośląskie: 81-latka wypadła z okna domu seniora. Nie żyje

Czytaj więcej >