Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > Nie żyje 31-letni kierowca. Mercedes z hukiem wbił się w ogrodzenie i budynek
Ada Rymaszewska
Ada Rymaszewska 13.06.2023 15:50

Nie żyje 31-letni kierowca. Mercedes z hukiem wbił się w ogrodzenie i budynek

wypadek w Oławie
KPP w Oławie

Tragiczne zdarzenie w Oławie na Dolnym Śląsku. 31-letni kierowca mercedesa zjechał z pasa ruchu, a następnie z ogromną siłą uderzył w stojące przy ulicy ogrodzenie posesji i znajdujący się na niej budynek. Jego auto zostało do połowy zmiażdżone, on sam natomiast nie miał praktycznie żadnych szans na ratunek. Mimo wysiłku ratowników, przybyły na miejsce lekarz musiał stwierdzić zgon.

Tragiczny długi weekend

Długi czerwcowy weekend miał przynieść Polakom upragniony odpoczynek, jednak dla służb porządkowych był to wyjątkowo pracowity czas.

Tylko w ostatnich kilku dniach doszło do wielu potężnych tragedii, takich jak pożary, utonięcia czy śmiertelne wypadki samochodowe. Jeden z nich miał miejsce w dolnośląskiej Oławie, gdzie osobowy mercedes z impetem wbił się w ogrodzenie jednej z firm.

Nie żyje członek zespołu Bajm. Muzycy pogrążeni w żałobie

Potworny wypadek na ulicach Oławy

O wypadku, do którego doszło w nocy z niedzieli na poniedziałek ok. 1 w nocy poinformowała na swojej oficjalnej stronie Komenda Powiatowa Policji w Oławie. Jak dowiadujemy się z komunikatu, tragedia wydarzyła się na ulicy Zwierzynieckiej.

To właśnie w okolicy tych przemysłowych terenów, jadący ciemnym mercedesem 31-letni mieszkaniec powiatu oławskiego z niewyjaśnionych dotąd przyczyn zjechał z drogi i uderzył w stojącą przy ulicy bramę, a następnie budynek należący do przedsiębiorstwa.

Ze zdjęcia wykonanego w miejscu zdarzenia wynika, że siła uderzenia musiała być ogromna, bo przód auta został całkowicie zniszczony, podobnie jak i odcinek ogrodzenia.

Nie żyje 31-letni kierowca mercedesa

Niestety, jeszcze bardziej przykre konsekwencje spotkały 31-latka siedzącego za kierownicą, któremu funkcje życiowe bezskutecznie próbowała przywrócić wezwana do pomocy ekipa karetki pogotowia.

Mężczyzna zmarł, a policja i prokuratura musiały przystąpić do zabezpieczania śladów, co trwało kilka godzin. Oficer prasowa KPP w Oławie asp. szt. Wioletta Polerowicz po raz kolejny zaapelowała do kierowców o bezpieczną jazdę i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego.

Źródło: KPP w Oławie