Mężczyzna wiózł zwłoki ojca na dachu Żródło: Pixabay.com carolynabooth

Mężczyzna przywiązał ciało ojca do dachu auta i pojechał do krematorium

27 Kwiecień 2021 Irmina JachIrmina Jach

Mieszkaniec indyjskiego stanu Uttar Pradeś postanowił samodzielnie odwieźć zwłoki swojego ojca do krematorium. Mężczyzna, który nie otrzymał żadnej pomocy od lokalnych służb, przywiązał ciało do dachu swojego samochodu. To efekt fatalnej sytuacji epidemiologicznej w Indiach z powodu COVID-19 zmarło tam blisko 200 tys. osób.

Historią mieszkańca indyjskiego stanu Uttar Pradeś zainteresowali się dziennikarze dziennika „India Today”, którzy opisali ją na łamach gazety. Mężczyzna samodzielnie odwiózł ciało ojca do krematorium w Agrze. Wykorzystał w tym celu samochód osobowy, do którego dachu przymocował zwłoki.

Mężczyzna wiózł zwłoki ojca na dachu

Mężczyzna był także zmuszony do samodzielnego przeprowadzenia ceremonii pogrzebowej. Zdjęcie niewielkiego auta przewożącego nietypowy ładunek natychmiast obiegło media społecznościowe. Dziennikarze wskazali, że mieszkańcy Indii muszą obecnie mierzyć się z wielogodzinnym oczekiwaniem na karetkę pogotowia.

Szpitale w Agrze oraz pobliskich Mainpuri i Firozabad nie przyjmują pacjentów. Inny obywatel Indii, Nitish Kumar z Dehli, przez dwa dni musiał mieszkać z ciałem własnej matki. Służby medyczne zainteresowały się jego problemem dopiero po upływie tego czasu.

W ciągu ostatniej doby w Indiach zanotowano 2771 przypadków śmierci z powodu COVID-19 i jego powikłań. Zarejestrowano także 323 tys. nowych zakażeń koronawirusem. Sytuacja epidemiologiczna w kraju jest krytyczna od wielu dni.

Nie żyje Emilia ChmielowaNie żyje Emilia ChmielowaCzytaj dalej

Bilans nowych infekcji jest nieco niższy od rekordu pobitego w poniedziałek, który wynosił 352 991 przypadków. Niestety, to szósty dzień z rzędu, kiedy liczba zakażeń wyniosła ponad 300 tys. Spadek może wynikać z mniejszej ilości wykonywanych testów na obecność niebezpiecznego patogenu.

Premier Indii Narendra Modi apeluje do obywateli, by poddawali się szczepieniom przeciwko COVID-19 i zachowywali szczególne bezpieczeństwo w związku z „lawiną zakażeń”. W miastach, których obywateli pandemia dotknęła najmocniej, ciała poddawane są kremacji w prowizorycznych obiektach w parkach i na parkingach.

Ciężko chorzy godzinami oczekują na szpitalnych parkingach na przyjęcie. Indie od początku pandemii odnotowały 17,64 mln przypadków zakażeń koronawirusem oraz 197 894 zgonów w związku z COVID-19. Eksperci twierdzą, że te dane mogą być znacznie zaniżone.

Kraj jest obecnie w trakcie negocjacji ze Stanami Zjednoczonymi, które ogłosiły w poniedziałek, że zamierzają przekazać do 60 mln dawek szczepionki przeciwko COVID-19 firmy AstraZeneca innym krajom.

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami ze swojego regionu, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@goniec.pl

Źródło: TVP Info

Następny artykuł