Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > Maturzyści jechali do Częstochowy na pielgrzymkę. Nagle zderzyli się z osobówką
Dawid Szczurek
Dawid Szczurek 10.03.2023 19:34

Maturzyści jechali do Częstochowy na pielgrzymkę. Nagle zderzyli się z osobówką

None
Iberion

Niebezpieczny incydent spotkał maturzystów z I LO w Kaliszu (woj. wielkopolskie). W trakcie podroży na Jasną Górę, w bok ich autokaru wbił się samochód osobowy. Na szczęście żaden z uczniów nie ucierpiał w wyniku zdarzenia. 
 

Krzepice. Wypadek autokaru z maturzystami

Wypadek miał miejsce w piątek około godziny 8:30 w miejscowości Krzepice. Grupa maturzystów zmierzała na pielgrzymkę na Jasną Górę. Niespodziewanie, około 40 kilometrów od Częstochowy, z autokarem przewożącym uczniów zderzyła się toyota. Na miejsce błyskawicznie wezwano służby.

 

Górale stanęli murem za Janem Pawłem II. Lata temu przyrzekli papieżowi ważną rzecz

Chwila nieuwagi kierowcy osobówki

Jak informują "Fakty Kaliskie"  kierujący samochodem osobowym nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu podczas wyjazdu z drogi podporządkowanej. Skutkowało to zderzeniem z autokarem z Kalisza. 

- Nie zwracał uwagi na sygnały dźwiękowe kierowcy autokaru i nie zahamował, po czym uderzył w autokar. Dzięki doświadczeniu i szybkiej reakcji hamowania przewoźnika nie doszło do nieszczęścia – poinformowała portal dyrekcja I LO w Kaliszu. 
 

Kierowca ukarany mandatem

Autokarem podróżowało 54 uczniów oraz 2 nauczycieli. Nikt nie odniósł obrażeń. Policja oznajmiła o tym, że obaj kierowcy byli trzeźwi. Mundurowi ukarali kierowcę toyoty mandatem w wysokości 1020 złotych. Po obejrzeniu autokaru policja dopuściła go do dalszej jazdy. Wycieczka cała i zdrowa dotarła na Jasną Górę.

Śledź najnowsze newsy na Twitterze Gońca.

Źródło: faktykaliskie.pl