Goniec.pl
Mateusz Morawiecki co robił

East News AFP

Mateusz Morawiecki celebrował komunię córki

15 Maja 2021

Autor tekstu:

Mateusz Sidorek

Udostępnij:

Dziennikarze sprawdzili, co Mateusz Morawiecki robił po prezentacji założeń Polskiego Ładu. Okazało się, że premier od razu ruszył w kierunku kościoła przy ulicy Włodarzewskiej. Tam wziął udział w uroczystości Pierwszej Komunii Świętej swojej 10-letniej córki Magdaleny. Szef rządu wszedł do świątyni po cichu.

W sobotę 15 maja Mateusz Morawiecki znów znalazł się w centrum uwagi. Wszystko za sprawą prezentacji Polskiego Ładu. Zaraz po wystąpieniu jednak premier starał się zniknąć z pola widzenia dziennikarzy, by wejść w rolę ojca i wziąć udział w uroczystości Pierwszej Komunii Świętej swojej 10-letniej córki.

Okazało się, że Mateusz Morawiecki był w grupie rodziców, którzy zastanawiali się, czy ich dzieci będą mogli przystąpić do Pierwszej Komunii Świętej. Pandemia jednak nie pokrzyżowała tych planów i premier pojawił się – choć trochę spóźniony – w kościele przy ulicy Włodarzewskiej.

Mateusz Morawiecki popędził do kościoła po prezentacji Polskiego Ładu

Większość Polaków nie wiedziała, że podczas gdy Mateusz Morawiecki prezentował Polski Ład, myślami mógł być już w zupełnie innym miejscu. Tego samego dnia zaplanowano Pierwszą Komunię Świętą jego córki Magdaleny. Dlatego premier musiał szybko zniknąć.

Szef rządu rozpoczął prezentację o godzinie 10:00. Po godzinie 12:00 natychmiast ruszył w kierunku kościoła. Premier wsiadł do rządowego samochodu i popędził pod świątynię. Wysiadł dyskretnie, starając się nie przyciągać uwagi mediów i przechodniów.

[EMBED-243]

W dyskretny sposób dołączył do swojej rodziny, która brała już udział w uroczystości. Mateusz Morawiecki stanął obok bliskich i przyglądał się z dumą, jak jego 10-letnia córka Magdalena przystępuje do sakramentu.

Mateusz Morawiecki zaprezentował Polski Ład

Prezentacja Nowego Polskiego Ładu przez Mateusza Morawieckiego wywołała w sobotę 15 maja wielkie emocje. Polacy od dawna czekali na możliwość zapoznania się z programem rządu, który przewiduje inwestycje w obszarach zdrowia, energetyki i rodziny.

Z doniesień mediów wynika, że plan obejmuje zmiany podatkowe oraz w emeryturach. Prawo i Sprawiedliwość ma też położyć nacisk na strategię prodemograficzną. undefined

Wśród założeń Nowego Polskiego Ładu znalazły się też plany wprowadzenia nowego II progu podatkowego. Oprócz tego – dopłaty do mieszkań, likwidacja umów śmieciowych.

Politycy należący do partii rządzącej planują także pojawić się w poszczególnych regionach Polski, by tam zaprezentować mieszkańcom kolejne rozwiązania, które mają wnieść poważne zmiany w ich życiach. Premier zaznaczył, że program będzie składał się z pięciu filarów.

  • Dr Paweł Grzesiowski: Osoby chore oraz przyjmujące leki, które obniżają odporność, nie powinny rezygnować z maseczek

  • Dawid Kubacki zdradził, jak odnajduje się w roli ojca

  • Żona Krawczyka nie miała pojęcia, że wszystko się nagrało. Złożyła Juniorowi poważną propozycję

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami ze swojego regionu, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@goniec.pl

Źródło: Fakt

Mateusz SidorekAutor

Interesuję się literaturą, kinem europejskim oraz arthouse’owym i kulturą francuską w każdym wydaniu. Tworzyłem treści m.in. dla i-D Poland, Noizz, K MAG oraz Hiro.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: mateusz.sidorek@goniec.pl

Podobne artykuły

Piotr Molecki/East News, Facebook/Karkonoski Park Narodowy

Wiadomości

IMGW wydał ostrzeżenia drugiego stopnia. W Karkonoszach zagrożenie lawinowe

Czytaj więcej >

Wiadomości

Spotkanie na samym szczycie w najbliższą sobotę. Kaczyński jest już gotowy

Czytaj więcej >
Piotr Molecki/East News

Wiadomości

Kamiński naruszył prawo. Ekspertka: ograniczenia przy granicy są niekonstytucyjne

Czytaj więcej >

Wiadomości

Wypadek strażaków w Czernikowie. Dwóch z nich nie żyje

Czytaj więcej >

Wiadomości

Kolizja z udziałem rządowej limuzyny. Jechał nią wiceminister zdrowia

Czytaj więcej >
Jarosław Kaczyński przerywa milczenie, prezes PiS przyłapany na sejmowym korytarzu

Wiadomości

Jarosław Kaczyński: "Nie jestem niczyim zakładnikiem"

Czytaj więcej >