Goniec.pl

Michael Gaida/pixabay

Organista zajrzał do konfesjonału i osłupiał w okamgnieniu. Od razu zadzwonił na policję

28 Grudnia 2022

Autor tekstu:

Zuzanna Ptaszyńska

W jednej z parafii w Lublinie w drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia organista zidentyfikował liczne zniszczenia, a następnie znalazł w konfesjonale śpiącego mężczyznę. 36-latek włamał się do kościoła pod wpływem alkoholu. Podczas rozmowy z mundurowymi otwarcie stwierdził, że nie pamięta motywów swojego postępowania.

Niespodziewane znalezisko w konfesjonale

26 grudnia, czyli w drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia, organista jednej z lubelskich świątyń przyszedł do kościoła i doznał szoku. Zobaczył liczne zniszczenia. Szyba w drzwiach zakrystii była wybita, zniszczona została jedna z figur w bożonarodzeniowej szopie. Następnie on i kościelna znaleźli w konfesjonale śpiącego mężczyznę, który, jak się domyślili, zdemolował wnętrze. Niezbędna była interwencja policji.

- Ze zgłoszenia organisty wynikało, iż ktoś włamał się do kościoła i zasnął w konfesjonale . Na miejsce od razu skierowano patrol z oddziału prewencji. Interweniujący policjanci obudzili sprawcę. Mężczyzna był agresywny i nie chciał poddać się badaniu alkomatem. Miał przy sobie niewielkie ilości narkotyków.

36-letni mieszkaniec gminy Ludwin został zatrzymany i trafił do policyjnej celi - przekazał Kamil Gołębiowski, rzecznik prasowy komendy miejscowej policji.

Pijany sprawca przyznał się do winy, ale nie pamięta motywu

Jak ustalili policjanci, 36-latek wszedł do kościoła, wybijając szybę w drzwiach zakrystii. Następnie zniszczył jedną z figurek z szopki i uszkodził klamkę w drzwiach oraz włącznik przeciwpożarowy.

Na koniec zasiadł w konfesjonale i tam usnął. Mężczyzna przyznał się do stawianych mu zarzutów zniszczenia mienia, naruszenia miru oraz posiadania narkotyków.

Twierdzi jednak, że niczego nie pamięta, wracał bowiem z zakrapianej imprezy i nie wie, dlaczego włamał się do kościoła i dokonał zniszczeń. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

Źródło: lubelska.policja.gov.pl

Tagi:

Podobne artykuły

Wiadomości

Samochód niemal wjechał w wózek na pasach dla pieszych. Było o krok od tragedii
Czytaj więcej >

Polska

Gang trucicieli usłyszał zarzuty. Oburzające, co robili seniorom
Czytaj więcej >

Wiadomości

16-letni Krzysztof Dymiński zaginął. Mama nastolatka opublikowała apel
Czytaj więcej >

Wiadomości

Ciężarna 33-latka zmarła w szpitalu. Rodzina zabrała głos, na jaw wyszła przyczyna śmierci
Czytaj więcej >

Polska

Wstrząsające nagranie z polskiej myjni obiegło sieć. Świadkowie próbowali reagować
Czytaj więcej >

Polska

Ksiądz miał dotykać uczennice na religii. Dyrektorka zareagowała, wieś chciała wywieźć ją na taczkach
Czytaj więcej >
Zuzanna Ptaszyńska

Redaktor portalu Goniec.pl. Jestem doktorantką Uniwersytetu Warszawskiego w dyscyplinie nauki o polityce i administracji - stosunki międzynarodowe. Zarówno hobbystycznie, jak i naukowo zajmuję się Zjednoczonym Królestwem, interesuję się też historią popkultury oraz współczesnym kinem.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]