Goniec.pl
Piotr Molecki/East News

Piotr Molecki/East News

Kuzyn Kaczyńskiego o planach prezesa. "Ma ogromne pokłady siły"

10 Maja 2022

Autor tekstu:

Maria Glinka

Udostępnij:

Jarosław Kaczyński twierdzi, że odejdzie z polityki w 2025 r. Jednak jego kuzyn Jan Maria Tomaszewski uważa, że prezes PiS "ma ogromne pokłady siły". Polityczna emerytura wcale nie jest przesądzona. W rozmowie z "Super Expressem" opowiedział, jak wygląda typowy dzień wicepremiera.

Spekulacje na temat odejścia Jarosława Kaczyńskiego podgrzał najnowszy sondaż, z którego wynika, że aż 81 proc. Polaków wysłałoby go na emeryturę. Jednak nie tylko jego. Więcej na ten temat pisaliśmy w tym artykule.

Ona oblała rosyjskiego ambasadora czerwoną farbą, zabrała głos

"Na rosyjskich dyplomatach jest krew narodu ukraińskiego". Iryna Zemlyana zabrała głos, to ona oblała rosyjskiego ambasadora

CZYTAJ DALEJ

Czy Jarosław Kaczyński odejdzie? Kuzyn prezesa zabrał głos

W grudniu 2020 r. Jarosław Kaczyński przyznał w jednym z wywiadów, że odejdzie z polityki w 2025 r. W tym roku kończy się jego kadencja na stanowisku prezesa PiS, która, jak przekonywał, będzie jego ostatnią.

Nowe światło na te zapewnienia rzucają słowa jego kuzyna Jan Marii Tomaszewskiego. - Nigdy nic nie wiadomo - przyznał w rozmowie z "Super Expressem". - Prezes bardzo dużo pracuje, od rana do wieczora, ma ogromne pokłady siły i energii - stwierdził.

Codzienność Jarosława Kaczyńskiego. "Jarek to genialny strateg"

Brat cioteczny opowiedział, jak wygląda typowy dzień Jarosława Kaczyńskiego. Jan Maria Tomaszewski zdradził, że prezes budzi się zazwyczaj około ósmej rano, je śniadanie i jedzie do Kancelarii Premiera.

- No, chyba że jest poniedziałek, bo wtedy prezes urzęduje na Nowogrodzkiej, w centrali partii. W inne dni pracuje w KPRM i często wychodzi późnym wieczorem z pracy, którą zabiera jeszcze do domu i siedzi po nocach przeglądając dokumenty - przyznał.

Jan Maria Tomaszewski, który pozostaje w dobrych relacjach z prezesem PiS, wyliczał także jego zalety. - Jarek to genialny strateg. Jest autentyczny, bardzo wiarygodny, ma wyjątkową inteligencję, to człowiek niesamowicie zdolny - ocenił.

Jarosław Kaczyński w osobistych słowach pożegnał prof. Waldemara Parucha

"Odszedł wielki człowiek". Jarosław Kaczyński w osobistych słowach żegna przyjaciela

CZYTAJ DALEJ

Kim jest Jan Maria Tomaszewski?

Jan Maria Tomaszewski, to poza Martą Kaczyńską, najbliższa rodzina Jarosława Kaczyńskiego. Ich matki były siostrami. Jan, Lech i Jarosław już w dzieciństwie złapali świetny kontakt, który przetrwał próbę czasu.

- My zawsze o sobie mówiliśmy brat, nie kuzyn. [...] Wychowywaliśmy się razem, oni często bywali u nas, ja u nich cały czas. Kochaliśmy się jak bracia, to jasne, że byliśmy i jesteśmy blisko - przyznał Jan Maria Tomaszewski w jednym z wywiadów.

O tym, jak zażyłe są ich relacje opowiadał kilka tygodni temu w kontekście pogorszenia stanu zdrowia. Na początku lutego zachorował na COVID-19, ale mógł liczyć na wsparcie prezesa PiS. - Jarek dzwoni do mnie co trzy godziny, martwi się o mnie - przekonywał w rozmowie z "Super Expressem", o czym więcej pisaliśmy tutaj.

Jak wygląda grób ojca Jarosława Kaczyńskiego?

Tak wygląda grób ojca Jarosława Kaczyńskiego. Jeden szczegół wprawia w osłupienie

Na warszawskich Powązkach znaleźć można grób ojca Jarosława Kaczyńskiego. Rajmund Kaczyński nie jest pochowany sam. Oto, jak wygląda jego mogiła. fot. goniec.pl

Zobacz galerię >

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Źródło: "Super Express"

Maria GlinkaAutor

Redaktor portalu Goniec.pl. Doświadczenie zdobywałam w redakcjach TVN24 i Euractiv. Jestem absolwentką stosunków międzynarodowych i studentką dziennikarstwa na Uniwersytecie Warszawskim. Interesuje się polityką polską i zagraniczną, problemami społecznymi w ujęciu lokalnym i globalnym, literaturą i filmem.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: maria.glinka@goniec.pl

Podobne artykuły

Facebook/Prawo i Sprawiedliwość

Wiadomości

Jarosław Kaczyński przerywa milczenie: "Chciałem zabrać głos". Szef PiS wygłosił kuriozalne oświadczenie

Czytaj więcej >
Unsplash/@sebbistrauch

Wiadomości

Ksiądz przelał na swoje konto z parafii 2 mln zł. Kuriozalne działania kurii

Czytaj więcej >
Marek BAZAK/East News

Wiadomości

Sanatoria tylko dla najbogatszych seniorów? Wszystko przez inflację, w przyszłym roku ma być jeszcze drożej

Czytaj więcej >
Adam Niedzielski potwierdził: kolejni polscy pielgrzymi wrócą do Polski, poleciał po nich samolot LPR

Wiadomości

Adam Niedzielski ogłosił pilną wiadomość. Chodzi o wypadek autokaru w Chorwacji

Czytaj więcej >
TVP Info

Wiadomości

Kolejny skandal na antenie TVP Info. Niebywałe, co zasugerowała prowadząca program, nagranie obiegło sieć

Czytaj więcej >
IMGW wydało ostrzeżenia II i I stopnia przed upałem i burzami, środa będzie niebezpieczna

Wiadomości

IMGW ostrzega wszystkich Polaków. Upały to niejedyne zagrożenie, będzie niebezpiecznie

Czytaj więcej >