Goniec.pl

Facebook/Wojciech Hajduk

Kolejne zapadlisko w Trzebini. To już czwarte w tym roku

3 Lutego 2023

Autor tekstu:

Zuzanna Ptaszyńska

W Trzebini (woj. małopolskie) powstało kolejne zapadlisko, tym razem na murawie boiska sportowego. Nikt nie został poszkodowany. Ostatnio ziemia zapadała się w tej miejscowości 6, 10 i 19 stycznia 2023 roku, a także pod koniec 2022 roku.

W Trzebini znowu zapadła się ziemia

Jak przekazał w mediach społecznościowych radny miasta Trzebinia Wojciech Hajduk, zapadlisko pojawiło się przy ul. Grunwaldzkiej na terenie boiska klubu UKS Siersza. Dziura ma ok. 10 m średnicy i 5 m głębokości. Powstała około 200 m od zabudowań. - O godzinie 15:30 straż pożarna otrzymała zgłoszenie o zapadlisku na terenie boiska - powiedział reporterom Polsat News rzecznik prasowy Małopolskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP Hubert Ciepły. - Nikt nie został poszkodowany - dodał.

Na miejsce wysłano dwa wozy strażackie. - O zdarzeniu powiadomiono burmistrza miasta oraz spółkę restrukturyzującą kopalnię - powiedział Ciepły. - Działania przy zapadlisku zostały zakończone, dziura jest zabezpieczona - zakończył.

To nie pierwsze w tym roku zapadlisko w tej miejscowości

W 2023 roku w Trzebini ziemia zapadła się już kilka razy - 6, 10 i 19 stycznia, a jeszcze wcześniej w Boże Narodzenie i w Sylwestra. W 2022 roku w miejscowości powstało zapadlisko na cmentarzu . Lej pochłonął kilkadziesiąt grobów.

Powodem licznych osunięć ziemi jest m.in. działalność Kopalni Węgla Kamiennego Siersza, którą zamknięto w 2001 roku. Cały czas w jej wyrobisku znajduje się woda, której poziom przy ulewnych deszczach podnosi się i wypłukuje grunt. Chodniki znajdują się płytko pod ziemią, bowiem wyrobiska prowadzono nawet do 40 m pod powierzchnią gruntu.

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

Źródło: Polsat News

Tagi:

Podobne artykuły

Wiadomości

Koszalin. Została zamknięta w sklepie, nie mogła się wydostać. Na miejsce wezwano służby
Czytaj więcej >

Wiadomości

Siedlce. Martwy 74-latek znaleziony w łazience. Służby nie mają wątpliwości co do przyczyny zgonu
Czytaj więcej >

Życie

Od poniedziałku w Lidlu festiwal okazji. Takich cen nie widzieliśmy już dawno
Czytaj więcej >

Wiadomości

Mariusz Błaszczak wypalił u Rydzyka o Janie Pawle II. Kontrowersyjne słowa
Czytaj więcej >

Wiadomości

Najgroźniejsi przestępcy w Polsce. Policja publikuje wizerunki i prosi o pomoc
Czytaj więcej >

Wiadomości

Zacznie się już w poniedziałek. Kolejki ustawią się do Biedronki, lepiej się spieszyć
Czytaj więcej >
Zuzanna Ptaszyńska

Redaktor portalu Goniec.pl. Jestem doktorantką Uniwersytetu Warszawskiego w dyscyplinie nauki o polityce i administracji - stosunki międzynarodowe. Zarówno hobbystycznie, jak i naukowo zajmuję się Zjednoczonym Królestwem, interesuję się też historią popkultury oraz współczesnym kinem.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]