Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > Kierowca z impetem wjechał w motocyklistę. Po wszystkim opublikował w sieci nagranie
Piotr Szczurowski
Piotr Szczurowski 24.06.2024 19:51

Kierowca z impetem wjechał w motocyklistę. Po wszystkim opublikował w sieci nagranie

Wypadek w Słupsku
fot. KMP Słupsk

W niedzielny wieczór w Słupsku doszło do tragicznego wypadku drogowego na skrzyżowaniu ulic Garncarskiej i Wiejskiej. Kierowca mercedesa z impetem wjechał w motocyklistę, który poruszał się zgodnie z przepisami na zielonym świetle. Jakby tego było mało, po zdarzeniu opublikował w sieci kontrowersyjne nagranie.

Kierowca mercedesa potrącił motocyklistę. Po wypadku opublikował w sieci nagranie

Wypadek, do którego doszło w Słupsku, wywołał w sieci ogromne poruszenie - zarówno ze względu na poważne obrażenia motocyklisty, jak i kontrowersyjne zachowanie kierowcy, które miało miejsce tuż po wypadku.

Zgodnie z ustaleniami służb, kierujący mercedesem zignorował sygnalizację świetlną i wjechał na skrzyżowanie na czerwonym świetle. Motocyklista, który ruszał z ulicy Wiejskiej na zielonym świetle, nie miał szans na uniknięcie kolizji. Siła uderzenia była tak duża, że motocyklista został wyrzucony na kilka metrów.

W wyniku wypadku kierujący jednośladem został natychmiast przetransportowany do szpitala w Słupsku. Jego obrażenia są określane jako poważne, a stan zdrowia pozostaje krytyczny.

Pożar rosyjskiego instytutu badawczego. Są ofiary śmiertelne

Policja bierze pod uwagę, że 35-letni kierowca mercedesa był pod wpływem środków odurzających

Już samo zdarzenie słusznie oburzyło opinię publiczną. Jednak to, co wydarzyło się po wypadku, wzbudziło jeszcze większe kontrowersje. Kierowca mercedesa, 35-letni Polak, tuż po zdarzeniu wyciągnął telefon i opublikował w sieci nagranie, na którym wyraźnie wzburzony i rozzłoszczony wykrzykuje do kamery.

Film kierowcy mercedesa został opublikowany na jego koncie na Instagramie, na którym mężczyzna określa sam siebie jako "twórcę cyfrowego". Na nagraniu słychać, jak w obcym języku, prawdopodobnie duńskim, obraża muzułmanów oraz wyraża gniew z powodu zniszczenia swojego samochodu.

Nagranie szybko rozprzestrzeniło się w mediach społecznościowych, wywołując falę oburzenia wśród internautów. W komentarzach ludzie dość dosadnie podsumowywali zachowanie kierowcy. Pojawiły się głosy nawołujące do surowego ukarania sprawcy za jego brawurową jazdę i brak empatii wobec poszkodowanego motocyklisty.

Policja bada sprawę. Motocyklista przebywa w szpitalu - jego stan jest krytyczny

Policja natychmiast zajęła się sprawą nagrania. Jak poinformował mł. asp. Jakub Bagiński, rzecznik Komendy Miejskiej Policji w Słupsku, nagranie zostało zabezpieczone i jest analizowane pod kątem nawoływania do nienawiści. Kierowca został zatrzymany i poddany badaniu alkomatem, które wykazało, że był trzeźwy. Funkcjonariusze biorą jednak pod uwagę możliwość, że w chwili zdarzenia 35-latek znajdował się pod wpływem środków odurzających, dlatego zabezpieczono jego krew do dalszych badań.

Policja prowadzi śledztwo nie tylko w sprawie samego wypadku, ale także pod kątem nawoływania do nienawiści. Badane są wszelkie okoliczności zdarzenia, w tym możliwość, że kierowca mógł być pod wpływem narkotyków lub innych substancji psychoaktywnych. Zebrano również dowody z miejsca wypadku, w tym nagrania z kamer monitoringu.

Kontrowersyjne zachowanie kierowcy mercedesa po wypadku pokazuje, jak media społecznościowe mogą być wykorzystywane w sposób nieodpowiedzialny i szkodliwy. W oczekiwaniu na wyniki śledztwa społeczność słupska oraz internauci domagają się sprawiedliwości dla poszkodowanego motocyklisty i surowego ukarania sprawcy wypadku. Sprawa jest rozwojowa.

Wypadek w Słupsku
fot. KMP Słupsk
Wypadek w Słupsku
fot. KMP Słupsk
Wypadek w Słupsku
fot. KMP Słupsk