Goniec.pl
Ksiądz został aresztowany

Facebook/Artur Pawłowski

Kanada: Polski ksiądz aresztowany za łamanie obostrzeń sanitarnych

12 Maja 2021

Autor tekstu:

Irmina Jach

Udostępnij:

Ksiądz Artur Pawłowski, który pracuje jako pastor w kanadyjskiej parafii, został aresztowany przez policję. Powodem interwencji mundurowych było notoryczne łamanie przez kapłana obostrzeń sanitarnych. Nagranie z zatrzymania Polaka obiegło media.

Od początku pandemii koronawirusa na całym świecie obowiązują obostrzenia sanitarne, które mają za zadanie ograniczenie transmisji niebezpiecznego patogenu. Wiele ograniczeń, z którymi borykają się obywatele, nie dotyka Kościoła, co spotyka się z ogromnym protestem.

Ksiądz został aresztowany

Duchowni wykazują swobodne podejście do kwestii reżimu sanitarnego nie tylko w Polsce, ale także w innych krajach, o czym świadczy incydent, do którego doszło ostatnio w Kanadzie. Polski pastor Artur Pawłowski został aresztowany po tym, jak wyszło na jaw, że łamie obostrzenia mające na celu ograniczenie transmisji koronawirusa.

Gdy duchowny wracał w towarzystwie brata z nabożeństwa, które odprawiał, ich pojazd został zatrzymany przez lokalną policję. Ksiądz Artur Pawłowski nie zamierzał poddawać się bez walki. W chwili aresztowania wykrzykiwał wulgarne hasła pod adresem funkcjonariuszy.

Na nagraniu widać, jak policjanci podchodzą do samochodu i przekazują pastorowi wiadomość o aresztowaniu. Duchowny nie wyraził na to zgody, dlatego został skuty kajdankami. Po intensywnej awanturze policjantom udało się zaprowadzić mężczyznę do radiowozu.

Również brat pastora nie miał zamiaru podporządkować się mundurowym. Ci - nie zważając na protesty - podnieśli go za ręce oraz nogi i zanieśli do samochodu. Portal calgaryherald.com poinformował, że policja zdecydowała, że w obecnej sytuacji ważniejsze od religijnych obrządków jest dbanie o bezpieczeństwo zdrowotne obywateli.

- Organy ścigania uznają chęć ludzi do uczestniczenia w zgromadzeniach opartych na wierze, a także prawo do protestu. Jednakże, gdy znajdujemy się w środku globalnej pandemii, wszyscy musimy przestrzegać nakazów związanych ze zdrowiem publicznym, aby zapewnić wszystkim bezpieczeństwo i komfort psychiczny - przekazali dziennikarze.

Zagraniczne media donoszą, że funkcjonariusze nosili się z zamiarem przeprowadzenia kontroli w zarządzanym przez Artura Pawłowskiego kościele już od kwietnia. Duchowny odmówił jednak podawania jakichkolwiek informacji. Zdarzenie powtórzyło się z Wielką Sobotę.

Również w Wielkanoc nie było się bez kłótni - Artur Pawłowski grzecznie poprosił mundurowych o opuszczenie świątyni. Gdy nie zareagowali, zaczął na nich krzyczeć. Kapłan nadal nie zmieniał swojego postępowania w związku z czym otrzymywał grzywny za organizację protestów.

  • Syn Krawczyka przerwał milczenie. Odważne wyznanie w programie "UWAGA TVN"

  • Nie żyje aktor Ferdynand Matysik

  • OGAE Poll wskazało faworyta Eurowizji. Szanse Brzozowskiego określono na zero

Podobne artykuły

Abp Gądecki przeprosił za molestowania w kościele

Wiadomości

Gądecki zaczął przepraszać. Padły słowa o molestowaniu nieletnich

Czytaj więcej >
Lekarz ostrzegł rodziców

Wiadomości

Bardzo niepokojące objawy u dzieci, wcześniej ich nie było. Lekarz ostrzega rodziców

Czytaj więcej >
Parada Równości

Wiadomości

O 15:00 wyruszy Parada Równości w Warszawie. Duże utrudnienia w centrum miasta

Czytaj więcej >
Nie żyje Lucinda Riley

Wiadomości

Polki pokochały jej twórczość. Lucinda Riley zmarła w wieku 55 lat po wieloletniej chorobie

Czytaj więcej >

Wiadomości

Aleksander Kwaśniewski boi się meczu Polska:Hiszpania. Skomentował formę drużyny

Czytaj więcej >
Nie żyje 3-letnia Zuzia z Torunia

Wiadomości

Cała Polska trzymała za nią kciuki. Zuzia zmarła po kilkunastu dniach w szpitalu

Czytaj więcej >