Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > Islandia. Nie żyje 27-letni Polak, zginął pod supermarketem. Szybka reakcja polskiej ambasady
Jan Jałowczyk
Jan Jałowczyk 24.04.2023 17:08

Islandia. Nie żyje 27-letni Polak, zginął pod supermarketem. Szybka reakcja polskiej ambasady

Policja
Pixabay/ diegoparra

W czwartek (20 kwietnia), przed jednym z supermarketów Fjarðarkaup w Hafnarfjörður (południowo-zachodnia Islandia) doszło do szokującej zbrodni. Tamtejsza policja odnalazła zasztyletowane zwłoki 27-letniego mężczyzny z Polski. W wyniku prowadzonego śledztwa islandzkie służby zatrzymały dotychczas 4 osoby. Do sprawy brutalnego zabójstwa odniosła się także polska ambasada w Reykjaviku. 

Islandia. 27-letni Polak zginął pod supermarketem

Do szokującego zdarzenia doszło w czwartek, 20 kwietnia na parkingu pod sklepem Fjarðarkaup w Hafnarfjörður (południowo-zachodnia Islandia). W wyniku bójki wielokrotnie został ugodzony nożem 27-letni Polak. Lokalna policja otrzymała zgłoszenie o zaistniałej sytuacji tuż przed północą. Mundurowi, którzy przyjechali na miejsce, zastali ofiarę z ranami kłutymi. 

Poszkodowanego mężczyznę zabrało pogotowie, ale jego zgon stwierdzono wkrótce po przybyciu do szpitala. Jak informuje islandzka agencja prasowa RÚV, policja zatrzymała w związku ze sprawą cztery osoby

Trzy z nich są płci męskiej, a jedna płci żeńskiej. Jedna z osób ma 19 lat, a trzy są nieletnie. Sąd rejonowy zadecydował o areszcie do czwartku, 27 kwietnia.

 

"Chłopaki do wzięcia". Ukochana Jarusia wyznała prawdę o ich małżeństwie. Fani są zaskoczeni

Zabezpieczono potencjalne nagranie z miejsca zbrodni

Jak informują tamtejsze media, awantura pomiędzy zmarłym Polakiem, młodymi osobami rozpoczęła się w pobliskim barze, gdzie doszło do jakiejś nieporozumienia. Kłótnia przeniosła się na zewnątrz, na pobliski parking po drugiej stronie ulicy, gdzie ostatecznie doszło do ataku. Goście i personel baru zostali przesłuchani. 

Policja weszła w posiadanie nagrania, które jak się uważa zostało wykonane podczas czwartkowego morderstwa w Hafnarfjörður. Oficer wydziału dochodzeniowego Policji Stołecznej, Grímur Grímsson poinformował o dotychczasowych ustaleniach. 

- Przeglądamy dowody, które zebraliśmy w tej sprawie. Przeprowadziliśmy również przeszukania w kilku domach i staramy się poskładać puzzle tej sprawy w całość, aby sekwencja wydarzeń stała się dla nas jak najbardziej jasna - dowiadujemy się. 

Ambasada RP reaguje

W sprawie szokującej sprawy zareagowała Ambasada RP w Islandii, składając kondolencje. - Z głębokim smutkiem przyjęliśmy informację o tragedii, która wydarzyła się w czwartek w Hafnarfjörður. Rodzinie i bliskim ofiary brutalnego ataku składamy wyrazy najgłębszego współczucia - napisano w poście na Facebooku.

Z doniesień medialnych dowiadujemy się, że zmarły osierocił dziecko. Lokalna społeczność Polaków jest głęboko wstrząśnięta morderstwem. Zdaniem agencji prasowej RÚV istnieją nawet obawy dotyczące nastrojów wśród mniejszości polskiej na wyspie.

Źródło: RÚV/ FB