Goniec.pl > Wiadomości > Eksplozja w Koksowni Przyjaźń w Dąbrowie Górniczej. Jest wielu rannych, trwa akcja służb
Piotr Szczurowski
Piotr Szczurowski 22.09.2022 17:11

Eksplozja w Koksowni Przyjaźń w Dąbrowie Górniczej. Jest wielu rannych, trwa akcja służb

pilne goniec
Goniec.pl

Sześć osób zostało rannych w wybuchu, do którego doszło w Koksowni Przyjaźń w Dąbrowie Górniczej. Poszkodowani doznali głównie poparzeń - przekazała Polskiej Agencji Prasowej straż pożarna. Do eksplozji doszło przed godziną 15 w budynku przemiału węgla. Na miejscu pracuje ok. 60 strażaków.

Do wybuchu doszło w jednej z hal na terenie koksowni "Przyjaźń" JSW Koks SA.

- Eksplodowała maszyna do wstępnej obróbki węgla tzw. kruszarka. W obiekcie występowało dość duże zapylenie. Mamy sześć osób rannych. Ich dokładne obrażenia nie są znane. Akcja cały czas trwa. Na miejscu lądował śmigłowiec LPR, który zabrał najprawdopodobniej jedną z osób do szpitalaprzekazał Bartłomiej Osmólski, rzecznik Komendy Miejskiej Policji w Dąbrowie Górniczej. 

Eksplozja w Koksowni Przyjaźń w Dąbrowie Górniczej. Sześć osób rannych

W wyniku wybuchu ucierpiało sześciu pracowników, którzy przebywali wówczas w budynku. Prawdopodobnie będzie konieczny transportu tych osób do szpitala w Siemianowicach Śląskich ze względu na liczne urazy i oparzenia.

Na miejsce zadysponowano Lotniczego Pogotowia Ratunkowego oraz dwa zespoły ratownictwa medycznego. 

- Mogę potwierdzić, że doszło do eksplozji, prawdopodobnie w młynowni. Są osoby poszkodowane - przekazał wcześniej Roman Brańka, rzecznik prasowy spółki JSW KOKS.

Na miejscu pracuje 60 strażaków i 15 samochodów z PSP, OSP i zakładowej straży pożarnej. Wskutek wybuchu całkowitemu zniszczeniu uległ budynek przemiału węgla, a częściowemu obiekt z nim sąsiadujący.

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

Źródło: Radio ZET

Tagi: Wiadomości