Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Społeczeństwo > Dzieci stoją na śniegu i są polewane wodą. Nagranie morsujących przedszkolaków obiegło sieć
Bartłomiej  Binaś
Bartłomiej Binaś 18.12.2023 13:38

Dzieci stoją na śniegu i są polewane wodą. Nagranie morsujących przedszkolaków obiegło sieć

wideo
Twitter @djuric_zlatko

W internecie pojawiło się bardzo nietypowe nagranie z jednego z rosyjskich przedszkoli. Widać na nim, jak hartowane są tam dzieci już od małego. Nagranie w bardzo szybkim tempie zyskuje na popularności. Czy ta moda dotrze również do innych krajów?

Nagranie z rosyjskiego przedszkola hitem

Hartowanie dzieci już od najmłodszych lat to w Rosji praktyka na porządku dziennym. Przedszkolaki wychodzą na świeże powietrze przy panującym siarczystym mrozie i polewane są wodą przez opiekunki. Ten rytuał ma pomóc im wzmocnić odporność organizmu, a wszystko odbywa się za zgodą rodziców. Takie metody stosowane są już od dawna m.in. w przedszkolu w Krasnojarsku.

Szymon Hołownia zabrał głos ws. wyborów prezydenckich. Donald Tusk może nie być zadowolony

Tak morsują przedszkolaki w Rosji

Udział dzieci w "morsowaniu" nie jest obowiązkiem, a ci, którzy biorą w tym udział, muszą się wcześniej odpowiednio przygotować, zarówno fizycznie jak i psychicznie.

Jak informuje portal o2.pl, rytuał zaczyna się zazwyczaj od wejścia do sauny i ćwiczeń gimnastycznych. Potem dzieci wychodzą na mróz w samych kąpielówkach z wiaderkami wypełnionymi wodą. Opiekunki polewają maluchów, po czym dzieci wracają do szkoły. 

Internauci komentują nagranie z Rosji

Dyrekcja przedszkola informuje, że hartowanie dzieci odbywa się, nawet gdy na dworze panują siarczyste mrozy do -20 st. C. Film z rosyjskiego przedszkola stał się bardzo szybko hitem w mediach społecznościowych, a internauci z całego świata komentują ten proces.

Zobacz też: Łamiący serce list małego Adasia do św. Mikołaja. Poprosił tylko o jedną rzecz
 

"Dobrze to pamiętam z mojego dzieciństwa", "W zasadzie to jest zdrowe", "Te dzieci prawdopodobnie nigdy w swoim życiu nie zachorują", "Trening Spartan" - czytamy między innymi pod filmem.

Tagi: Rosja dzieci