Goniec.pl > Wiadomości > Darmowe podróże w PKP Intercity. Przewoźnik wprowadza specjalną akcję
Dawid Szczurek
Dawid Szczurek 11.05.2023 15:17

Darmowe podróże w PKP Intercity. Przewoźnik wprowadza specjalną akcję

PKP Intercity
Piotr Molecki/East News

PKP Intercity zapowiedziało interesującą niespodziankę dla pasażerów. Z okazji Dnia Dziecka dzieci i młodzież do lat 16 będą mogli podróżować 1 czerwca za darmo. Bezpłatny bilet będzie można otrzymać w kasie. 


 

"PKP Intercity na Dzień Dziecka"

W ramach corocznej edycji "PKP Intercity na Dzień Dziecka" przewoźnik oferuje bezpłatne przejazdy dla dzieci i młodzieży. Spółka poinformowała o zasadach obowiązujących podróżujących 1 czerwca oraz o tym, co należy zrobić, aby otrzymać darmowe bilety na przejazdy pociągiem. Będzie to więc wspaniała okazja do wybrania się z najmłodszymi w kolejową podróż. 

Promocja z okazji Dnia Dziecka obejmuje podróże po całej Polsce, wszystkimi pociągami PKP Intercity w klasie drugiej, włączając w to bilety na połączenia Pendolino. Najmłodsi pasażerowie będą zatem mieć do dyspozycji cztery kategorie pociągów: Twoje Linie Kolejowe (TLK), ekonomiczne połączenia InterCity (IC), Express InterCity (EIC), a także Pendolino Express InterCity Premium (EIP). 

Wujek 8-letniego Kamilka tłumaczy się po jego śmierci. Trudno uwierzyć, co powiedział

Gdzie odebrać darmowy bilet?

Darmowy bilet będzie można odebrać w kasie biletowej lub u konduktora. W przypadku połączeń realizowanych przez pociągi Pendolino bilet otrzymamy tylko i wyłącznie w kasie. W celu uzyskania prawa do bezpłatnego przejazdu konieczne będzie okazanie dokumentu potwierdzającego wiek dziecka.  Należy go przedstawić w trakcie kontroli biletów. Mogą to być: dowód osobisty, paszport, legitymacja szkolna, a nawet książeczka zdrowia. 

Udogodnienia dla podróżujących z dziećmi

Spółka podkreśla, że w PKP Intercity dostępne są specjalne przedziały dla rodzin z dziećmi. W przypadku chęci skorzystania z udogodnienia wystarczy zaznaczyć tę opcję na poziomie rezerwacji biletu. Przewoźnik gwarantuje też, że nie pobiera opłat za zabranie ze sobą niezłożonego wózka dziecięcego. W WARS-ach rodzice mogą dodatkowo poprosić o bezpłatne skorzystanie z wrzątku, wyparzania butelki czy podgrzania dziecięcego posiłku. 

Promocja z okazji Dnia Dziecka obejmie jedynie najmłodszych. Rodzice czy opiekunowie będą niestety musieli kupić bilet w regularnej cenie. PKP Intercity przypomniało jednocześnie, że dzieci poniżej czwartego roku życia, z darmowego podróżowania mogą korzystać przez cały rok. "Należy jednak pamiętać, że bilety będą ważne jedynie na przejazd, na który zostaną wystawione – na każdą podróż trzeba więc pobrać oddzielny bilet" – zaznaczono w komunikacie.

Źródło: PAP/PKP Intercity

Tagi: PKP pieniądze