Goniec.pl
Danuta Wałęsa

TRICOLORS/East News

Danuta Wałęsa: „Rydzyk to dla mnie żaden ksiądz”

11 Czerwca 2021

Autor tekstu:

Irmina Jach

Udostępnij:

Danuta Wałęsa była gościem kanału „Teren Rebelianta” w serwisie YouTube. Żona byłego prezydenta polski zabrała głos na temat kondycji Kościoła katolickiego w Polsce. W gorzkich słowach skrytykowała także Tadeusza Rydzyka i Jarosława Kaczyńskiego.

Danuta Wałęsa od dawna unikała medialnych wypowiedzi i pozostawała w cieniu sławnego męża, koncentrując się przede wszystkim na pielęgnowaniu domowego ogniska. Obecna sytuacja polityczna w kraju sprowokowała ją jednak do objęcia jasnego stanowiska.

Danuta Wałęsa skrytykowała Tadeusza Rydzyka

- Był wsparciem i ostoją grupy, która organizowała to całe powstanie i ja nawet mówiłam, że powinni bardziej pewne rzeczy popierać, mówić o nich. A teraz to, co się dzieje, to dla mnie jest koszmarem - mówiła Danuta Wałęsa na temat Kościoła, dodając, że „spełnił swoją funkcję w latach 80”.

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo

Żona Lecha Wałęsy jest przekonana, że najlepsze rozwiązanie aktualnych problemów to rozdzielenie Kościoła i państwa. Motywuje to faktem, że „obecna władza nie ma nic wspólnego z pobożnością, z wiarą”.

- Powinien być rozdział między Kościołem a państwem - ze smutkiem to mówię, ale taka prawda, bo co innego jest wiara, chrześcijaństwo, a co innego jest obecna władza. Obecna władza nie ma nic wspólnego z pobożnością, z wiarą - stwierdziła.

Nie żyje Dariusz Wolke

Nie żyje Dariusz Wolke

CZYTAJ DALEJ

Danuta Wałęsa nie ukrywa, że w wielu kwestiach nie zgadza się ze swoim małżonkiem. Nie sposób jednak zauważyć, że w podobny sposób wypowiada się na temat Prawa i Sprawiedliwości oraz Jarosława Kaczyńskiego.

- Kaczyński nie walczył z komuną. On jest teraz komunistą na 300 procent. […] Kaczyński dla mnie nic nie zrobił i nie ma żadnych zasług w walce o wolną Polskę - powiedziała.

Żona laureata pokojowej nagrody Nobla równie krytycznie wypowiedziała się o ojcu Tadeuszu Rydzyku. Stwierdziła, że toruński redemptorysta „to żaden ksiądz”, a ludzie, którzy z nim współpracują, nie mogą pochwalić się prawdomównością.

- To dla mnie nie jest żaden ksiądz. Ja poznałam tego pana w Fatimie w 1991 roku. [...] Moim zdaniem to było tak, jakby Rydzyk był opętany. [...] Nie potrafił się modlić, tak jak potrzeba. [...]  Ludzie PiS-u i ludzie Rydzyka to są ludzie zakłamani, ludzie oszołomieni, w jakimś amoku, to jest jakaś sekta. Dla mnie to jest nawet niebezpieczne - oceniła Danuta Wałęsa.

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami ze swojego regionu, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@goniec.pl

Źródło: Onet

Podobne artykuły

Abp Gądecki przeprosił za molestowania w kościele

Wiadomości

Gądecki zaczął przepraszać. Padły słowa o molestowaniu nieletnich

Czytaj więcej >
Lekarz ostrzegł rodziców

Wiadomości

Bardzo niepokojące objawy u dzieci, wcześniej ich nie było. Lekarz ostrzega rodziców

Czytaj więcej >
Nie żyje Lucinda Riley

Wiadomości

Polki pokochały jej twórczość. Lucinda Riley zmarła w wieku 55 lat po wieloletniej chorobie

Czytaj więcej >
Nie żyje 3-letnia Zuzia z Torunia

Wiadomości

Cała Polska trzymała za nią kciuki. Zuzia zmarła po kilkunastu dniach w szpitalu

Czytaj więcej >
Sąsiadka rodziny zaalarmowała służby

Wiadomości

Zawiadomiła służby, bo w mieszkaniu obok płakały dzieci. Nagle zmarła ich mama

Czytaj więcej >
Seniorka wypadła z okna

Wiadomości

Dolnośląskie: 81-latka wypadła z okna domu seniora. Nie żyje

Czytaj więcej >