Czas tylko do 25 października. Nie zapłacisz, to wyślą wezwanie
Abonament RTV jest obowiązkowy i za kilka dni misja termin jego opłacenia. Kontrolerzy mogą zapukać do drzwi części Polaków. Kary za nieopłacanie abonamentu są dotkliwe, a Poczta Polska chce uregulować tę kwestię. Wysłała już wiele listów z wezwaniem wpłaty. Jedna grupa trafiła na celownik, to oni są najczęściej kontrolowani.
Abonament RTV: 25 października mija ważny termin
Abonament RTV jest niezmiennie opłatą obowiązkową. Wystarczy, że masz w domu telewizor albo radio i już pojawia się obowiązek wpłaty pieniędzy do Skarbu Państwa. Poczta Polska w 2023 roku zajęła się problemem unikania opłacania abonamentu RTV .
Specjalni kontrolerzy z Poczty Polskiej pukają do kolejnych drzwi i sprawdzają, czy opłacany jest abonament RTV. Kto szczególnie może obawiać się kontroli i otrzymania dotkliwej kary? Jest to szczególnie ważne, gdyż już 25 października mija termin kolejnej wpłaty.
Ile wynosi kara za nieopłacanie abonamentu RTV?
Abonament RTV dotyczy nie tylko zwykłych Polaków. Do uiszczania tej daniny zobowiązanie są również zakłady pracy oraz przedsiębiorstwa. To właśnie ta grupa w pierwszej kolejności sprawdzana jest przez kontrolerów Poczty Polskiej.
ZOBACZ : Kontrole trwają, chodzi o abonament RTV. Kary są ogromne, a urzędnicy mogą zająć nawet emeryturę
Ile wynosi kara za nieopłacanie abonamentu RTV , mimo iż posiadamy telewizor albo radio? Przepisy nie są łaskawe. W przypadku ujawnienia unikania regulowania obowiązkowej daniny pada wezwanie do zapłaty 30-krotności miesięcznej stawki abonamentu RTV . Dodatkowo wymianę jest uregulowanie zaległych wpłat.
Dostaniesz list i masz 7 dni, inaczej mogą ci zająć emeryturę albo pensję
Jeśli nie zapłaciłeś abonamentu RTV z góry na cały rok, to termin wpłaty kolejnych transz daniny upływa 25. dnia każdego miesiąca. Każdy, kto widnieje na zweryfikowanej liście płatników Poczty Polskiej, otrzyma listowne upomnienie.
ZOBACZ : Jest decyzja ws. abonamentu RTV. Tyle zapłacimy za telewizor i radio w 2024 r.
W liście od Poczty Polskiej jasno wskazane będzie, iż dana osoba ma tylko 7 dni na to, aby opłacić abonament RTV . W przypadku zignorowania wezwania wystawiony zostanie tytuł wykonawczy, a skarbówka otrzyma specjalne pismo, gdzie wskazane będzie, iż dany płatnik nie uregulował należnego abonamentu RTV.
Co może zrobić fiskus? Nieopłacenie abonamentu RTV ostatecznie skończyć się może zajęciem należnych pieniędzy z rachunku bankowego, emerytury , pensji, nadpłaty podatku, czy nawet nieruchomości oraz akcji i obligacji.
Źródło: biznes.interia.pl