Goniec.pl > Polska > Co się stało z Iwoną Wieczorek? "Będzie przełom". Archiwum X odkryło tajemnicę?
Irmina Jach
Irmina Jach 08.07.2022 09:25

Co się stało z Iwoną Wieczorek? "Będzie przełom". Archiwum X odkryło tajemnicę?

Iwona Wieczorek
Archiwum prywatne Piotr Molecki/East News (zdjęcie ilustracyjne)

Co się stało Iwoną Wieczorek? Dziennikarze Faktu dotarli do informacji, że śledczy z Archiwum X wiedzą już, co wydarzyło się felernej nocy z 16 na 17 lipca 2010 roku. Bliscy gdańszczanki mieli zostać już poinformowani o losach nastolatki. Mama Iwony Wieczorek pierwszy raz od dwunastu lat odmawia kontaktu z mediami.

Zaginięcie Iwony Wieczorek od ponad dekady spędza sen z powiek nie tylko rodzinie, ale także Polakom, którzy zaangażowali się w sprawę zniknięcia młodej gdańszczanki. Mimo zaangażowania rzeszy służb i detektywa Rutkowskiego, do tej pory nie udało się wyjaśnić, co wydarzyło się po dyskotece, na której dziewiętnastolatka bawiła się ze znajomymi.

Co się stało Iwoną Wieczorek?

W nocy z 16 na 17 lipca 2010 roku Iwona Wieczorek spędzała czas w jednym z sopockich klubów. Między gdańszczanką a jej znajomymi niespodziewanie doszło do awantury, po której Iwona oddaliła się samotnie w kierunku domu.

Iwona Wieczorek miała do pokonania sześć kilometrów nadmorską promenadą. Ostatni raz kamery zarejestrowały ją o godzinie 4:12. Dziewczyna znajdowała się wówczas dwa i pół kilometra od domu. Później zniknęła jak kamień w wodę.

Mimo intensywnych poszukiwań śledczy nigdy nie natrafili na ślad po dziewiętnastolatce, co zaowocowało licznymi teoriami spiskowymi. Spekulowało się, że Iwona Wieczorek uciekła, została porwana do domu publicznego, a w końcu - zamordowana przez przyjaciół.

- Chciałabym dowiedzieć się po prostu, co się z nią stało, bez tej wiedzy nie da się żyć, każdy lipiec, każdy początek wakacji są dla mnie bardzo trudne, bo wracają te straszne wspomnienia - mówiła w jednym z wywiadów mama zaginionej gdańszczanki.

We wrześniu 2018 roku umorzonemu od dawna śledztwu postanowiła przyjrzeć się Prokuratura Krajowa w Warszawie. Pół roku później akta trafiły do Małopolskiego Wydziału Zamiejscowego Prokuratury Krajowej w Krakowie i do śledczych z Archiwum X.

Nowe ustalenia ws. Iwony Wieczorek?

W 2021 roku przeprowadzono eksperyment procesowy z udziałem pozorantki, która przemierzyła tę samą trasę, co Iwona Wieczorek w 2010 roku. Fakt donosi, że śledczy dokonali przełomowych odkryć w sprawie zaginionej gdańszczanki.

Na ten moment informacje są jednak niejawne. - Z uwagi na dobro prowadzonego postępowania nie udzielamy bliższych informacji, co do wykonywanych i planowanych czynności procesowych - mówi Faktowi prok. Karol Borchólski z Prokuratury Krajowej.

Dziennikarze donoszą, że najnowsze ustalenia śledczych mają rangę takich "których nikt się nie spodziewał". Nieoficjalnie opinia publiczna ma poznać je dopiero po wakacjach. Wiadomo, że postępowanie wciąż trwa. Ostatnio funkcjonariusze mieli odwiedzić dom najbliższych Iwony Wieczorek. Mama nastolatki odmawia kontaktu z mediami.

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

Źródło: Fakt