Goniec.pl
Lechia Gdańsk - zamieszki na stadionie / TVP Sport

TVP Sport

Mecz Lechia Gdańsk - FC Academy Pandev przerwany. Zamieszki na stadionie gdańszczan

7 Lipca 2022

Autor tekstu:

Anna Dymarczyk

Mecz Lechia Gdańsk - FC Academy Pandev został przerwany już w 7. minucie. Najzagorzalsi kibice ruszyli na siebie z kijami bejsbolowymi w rękach. Jeśli zamieszki nie ustaną, Lechia przez swoich własnych zwolenników przegra mecz walkowerem.

- Na stadionie Lechii konsternacja. Na trybunie najzagorzalszych kibiców doszło do sporych burd. Dziwne, użyty sprzęt w tym kije baseballowe. Mecz przerwany... - pisał o sytuacji dziennikarz sportowy Jakub Treć.

Iga i Agnieszka

Iga Świątek zmierzy się z Agnieszką Radwańską. Charytatywny mecz odbędzie się w Krakowie

CZYTAJ DALEJ

Mecz Lechia Gdańsk - FC Academy Pandev przerwany. Zamieszki na stadionie gdańszczan

Wydawać by się mogło, że występy polskich drużyn w pucharach mogę skończyć się tylko dobrze - Lech Poznań zwyciężył w swoim pierwszym meczu, Lechia Gdańsk mogła spróbować dokonać tego samego. Przez własnych kibiców piłkarze muszą jednak zaczekać i sami się przekonają, czy ich starcie nie zakończy się walkowerem.

W 7. minucie meczu spotkanie zostało przerwane przez burdy, które rozpoczęły się w sektorze kibiców Lechii. W ruch poszły kije bejsbolowe i inne niebezpieczne narzędzia.

Co najlepsze, do konfliktu doszło wyłącznie między kibicami Lechii. Zapłacić za takie zachowanie może jednak przede wszystkim klub, pod którego wizerunkiem tak ochoczo się podpisują.

- Jeszcze jedna przerwa w meczu i Lechia zostanie ukarana walkowerem. Piłkarze zaraz wrócą na boisko - ogłosił spiker podczas spotkania.

Ubarwianie pucharów zagranicznych w taki sposób nie jest chyba celem polskich klubów, a z kibicami na trybunach niewiele wciąż się robi. Jeśli Lechia Gdańsk nie zareaguje i nie wręczy zakazów stadionowych, może spodziewać się podobnych starć na innych meczach, również tych o większą stawkę.

Okazuje się, że ostatecznie największym wrogiem Lechii Gdańsk są kibice Lechii Gdańsk lub wręcz największymi wrogami kibiców Lechii Gdańsk są kibice Lechii Gdańsk. Warto, by klub wziął to pod rozwagę.

Mateusz Morawiecki Podcast: co premier chce przekazać Polakom?

Posłuchaliśmy podcastu Morawieckiego, żebyście wy nie musieli. Trudno uwierzyć, co wygaduje premier

Mateusz Morawiecki ma podcast i posłuchaliśmy go, żebyście wy nie musieli. - Polska królestwem bezrobocia i umów śmieciowych - powiedział szef polskiego rządu w jednym z pierwszych odcinków w 2022 r. Słuchając kolejnych zdań padających z ust premiera Morawieckiego trudno oprzeć się wrażeniu, że osoba odpowiedzialna za narrację w stosunku do rządu i PiS w "Wiadomościach" TVP otrzymała zlecenie również na tę produkcję. Oto kilka słów Mateusza Morawieckiego z podcastu, z którymi warto się zapoznać. Niektóre cytaty niezwykle źle się zestarzały.

Zobacz galerię >

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

  • Biedronka zwiększyła cenę wody w jeden dzień. Klient pokazał swój paragon, "strach iść do sklepu"

  • Małopolskie: Zderzenie trzech ciężarówek na A4. Nie żyje jedna osoba, służby walczą z wyciekiem żrącej substancji

  • Żenująca wpadka w programie TVP Info. Szkolny błąd nie umknął internautom

Źródło: Goniec.pl

Tagi:

Anna DymarczykAutor

Redaktor portalu Goniec.pl. Jestem studentką historii, naukowo zajmująca się historią Żydów w Polsce i muzealnictwem. Prywatnie zaangażowana w polski fandom fantastyczny. Bliskie są mi kwestie polskiej edukacji, mniejszości oraz nierówności społecznych.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: anna.dymarczyk@goniec.pl

Podobne artykuły

Ćwierćfinał zagrożony? Tornado w katarze. Foto - screen z nagrania serwisu informacyjnego Arabia Weather, Twitter @ArabiaWeatherSA

Sport

Katar 2022. Ćwierćfinał pod znakiem zapytania? Ogromne tornado nawiedziło Katar

Czytaj więcej >

Sport

Wspaniały gest Piotra Zielińskiego. "Już jest bohaterem. Brawa dla niego"

Czytaj więcej >

Sport

Mateusz Morawiecki pilnie wezwał prezesa PZPN. Wiadomo, jaki był temat rozmowy

Czytaj więcej >

Sport

Katar 2022. Syn Wojciecha Szczęsnego dał popis w szatni Polaków. Lewandowski zadał mu jedno pytanie

Czytaj więcej >

Sport

Katar 2022. Czesław Michniewicz przerwał milczenie ws. premii dla kadry. Padły ważne słowa

Czytaj więcej >
Czesław Michniewicz

Sport

Burza w PZPN. Co dalej z Czesławem Michniewiczem?

Czytaj więcej >